• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 03 maj 2018 12:24

Witaj Maj, Trzeci Maj... w Augustowie [galeria zdjęć]

Napisane przez Anita Klebanowska
Obchody 3 Maja w Augustowie Obchody 3 Maja w Augustowie fot. Anita Klebanowska

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Augustowie tradycyjnie odbyły się na Rynku Zygmunta Augusta. Zdjęcia z obchodów znajdują się w poniższej galerii.

W czwartek, 3 maja na Rynku Zygmunta Augusta odbyły się uroczystości upamiętniające 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Patronat honorowy nad uroczystością objął Poseł Rzeczpospolitej Polskiej Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. W obchodach wzięły udział również władze samorządowe, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, służb mundurowych oraz innych instytucji publicznych, jak również mieszkańcy Augustowa.

Uroczyste obchody Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości były tym bardziej podniosłym wydarzeniem. Rozpoczęły się o godz. 9.15 Mszą świętą w intencji Ojczyzny z udziałem kompanii reprezentacyjnych Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz pocztów sztandarowych w Bazylice Mniejszej p.w. Najświętszego Serca Jezusowego.

O godz. 10.35 zebrani przeszli na Rynek Zygmunta Augusta gdzie uroczystemu podniesieniu flagi towarzyszyło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Nie zabrakło honorowej salwy, uroczystego złożenia kwiatów pod pomnikiem „Tym, którzy oddali swe życie za wolną i sprawiedliwą Ojczyznę”. Uroczystości zakończył pokaz sprzętu służb mundurowych.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot