• 1
  • 2
  • 3
piątek, 04 maj 2018 08:19

Nowe znaki drogowe. Co oznaczają?

Napisane przez Anita Klebanowska
nowe znaki drogowe nowe znaki drogowe fot. pixabay.com

1 maja na drogach w całym kraju, w tym także w powiecie augustowskim, pojawiły się nowe znaki koloru żółtego. Jak dokładnie wyglądają oraz co oznaczają?

Na nowe znaki drogowe kierowcy mogli natknąć się już 1 maja. Najważniejsza informacja - te żółte znaki z liczbami i czołgami dotyczą wyłącznie pojazdów wojskowych. W Augustowie znajdziemy taki m. in. na Alei Wyszyńskiego, jako że jest to droga wojewódzka 662 i znajduje się tam most.

W komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad czytamy, że pojawienie się nowych znaków jest związane z międzynarodowym ćwiczeniem wojskowych, które trwa od 1 maja aż do 17 czerwca br.: "(...) wybrane obiekty mostowe w ciągu dróg krajowych, zostaną oznakowane dodatkowymi znakami dla kierujących pojazdami wojskowymi - znaki wojskowe klasyfikacji obciążenia (klasy MLC)".

Poniższa galeria przedstawia przykładowe znaki, które pojawiły się 1 maja na drogach.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot