• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 07 maj 2018 14:08

Podlaskie Urzędy Skarbowe laureatami ogólnopolskiego rankingu

Napisane przez KR
Źródło: KAS Źródło: KAS

Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku piąty rok z rzędu zajęła pierwsze miejsce w Rankingu Izb i Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej w kategorii izb administracji skarbowej. W swoich kategoriach wysokie pozycje zajęły również podlaskie urzędy skarbowe.

W Rankingu Dziennika Gazety Prawnej, jak co roku, izby i urzędy skarbowe poddawano ocenie w dwóch kategoriach: skuteczność, czyli prawidłowość wydawanych decyzji podatkowych oraz efektywność, która odzwierciedlała pracowitość urzędów – ich szybkość działania i podejmowania decyzji. Punkty z obu kategorii były sumowane i decydowały o ostatecznym miejscu w klasyfikacji generalnej.

W tym roku, podobnie zresztą jak w czterech poprzednich latach, pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku, wygrywając jednocześnie w kategorii efektywności i zajmując trzecie miejsce w kategorii skuteczności. Od kilku lat białostocka Izba Administracji Skarbowej znajduje się w ścisłej czołówce rankingu. Powodem do radości jest także fakt, iż wiele urzędów skarbowych z województwa podlaskiego uplasowało się na wysokich pozycjach w swoich kategoriach.

Wśród małych US sukcesy w rankingu odnotowały: Urząd Skarbowy w Siemiatyczach (czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, piąte w kategorii efektywności i dziewiąte w skuteczności), Urząd Skarbowy w Grajewie (trzecie miejsce w kategorii skuteczności i piąte w klasyfikacji generalnej) oraz Urząd Skarbowy w Mońkach (najlepszy w kraju w kategorii efektywności i dziesiąty w klasyfikacji generalnej).

W kategorii urzędów średnich, wysoko w rankingu znalazł się Urząd Skarbowy w Łomży, zdobywając drugie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz czwarte miejsce w kategorii skuteczności.

Wśród dużych US dobrze wypadły dwa białostockie urzędy skarbowe – Drugi US w Białymstoku zajął czwarte miejsce w kategorii skuteczności i piąte w klasyfikacji generalnej. Natomiast Pierwszy US w Białymstoku był szósty w klasyfikacji generalnej i dziewiąty w kategorii skuteczności.

Wysokie pozycje w rankingu zajęły także: Urząd Skarbowy w Sokółce (drugie miejsce w kategorii skuteczności wśród małych US), Urząd Skarbowy w Zambrowie (trzecie miejsce w kategorii skuteczności wśród małych US), Urząd Skarbowy w Suwałkach (trzecie miejsce w kategorii efektywności wśród średnich US), Urząd Skarbowy w Augustowie (zamykający pierwszą dziesiątkę w kategorii efektywności wśród małych US) oraz Podlaski Urząd Skarbowy w Białymstoku (szóste miejsce w kategorii efektywności i skuteczności oraz siódma pozycja w klasyfikacji generalnej w gronie urzędów wyspecjalizowanych).

Źródło: KAS

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot