• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 08 maj 2018 13:30

„Grunt na medal” po raz ósmy

Napisane przez KR
Źródło: Wrota Podlasia Źródło: Wrota Podlasia

Polska Agencja Inwestycji i Handlu już po raz ósmy organizuje konkurs Grunt na Medal. Celem tego przedsięwzięcia, realizowanego w cyklu dwuletnim, jest wyłonienie najlepszego terenu inwestycyjnego w każdym z województw. Korzyści wynikające z uzyskania tytułu „Grunt na medal” to m.in. zwiększenie szansy na pozyskanie inwestora dzięki preferencyjnemu wskazaniu zwycięskich terenów przez PAIH i urzędy marszałkowskie przy proponowaniu lokalizacji inwestorom oraz promocja zwycięzców konkursu na forum międzynarodowym, prowadzonej przez PAIH i zarządy województw.

Podlaskie Centrum Obsługi Inwestora, działające w Urzędzie marszałkowskim Województwa podlaskiego, zgodnie z przyjętym harmonogramem do 4 czerwca br. czeka na zgłoszenia terenów do konkursu, przysyłane na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z udziału w konkursie wykluczone są tereny Specjalnych Stref Ekonomicznych, Parków Przemysłowych i Technologicznych oraz tereny, które zwyciężyły w poprzednich edycjach konkursu Grunt na Medal. Tereny inwestycyjne mogą być zgłaszane do konkursu wyłącznie przez starostów, prezydentów, burmistrzów i wójtów gmin, w których są one zlokalizowane. Zgłaszane tereny mogą stanowić własność starostwa lub gminy bądź mieć inny, ale prawnie uregulowany status własnościowy - niezbędne jest wówczas oświadczenie właściciela prywatnego. Do konkursu można zgłaszać jedynie tereny niezabudowane przeznaczone pod inwestycje przemysłowe, o powierzchni nie mniejszej niż 2 ha.

Źródło: Wrota PodlasiaSkomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot