• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 14 maj 2018 16:42

Zmiany wzdłuż bulwarów i nad Neckiem

Napisane przez Anita Klebanowska
ścieżka rowerowa bulwary ścieżka rowerowa bulwary fot. Hubert Huszcza

W dużej części odcinka ścieżki rowerowej na bulwarach zostały zdjęte kostki z rysunkiem roweru, które ją oznaczały. Uspokajając wszystkich, których martwi los ścieżki - nie następuje tu jej usuwanie, ale przesunięcie i zamiana miejscami z chodnikiem. Formalna zmiana organizacji ruchu pieszego i rowerowego nastąpi prawdopodobnie przed tegorocznym sezonem letnim.

W tej chwili mamy do czynienia ze zmianą oznakowania. Na bulwarach doszło już do usunięcia znaków poziomych. Pionowe dotychczas nie zostały zmienione, więc póki co obowiązuje dotychczasowy porządek. Prosimy jednak o czujność, bo zmiana oznakowania została już zlecona i może niebawem nastąpić.

Zmiany mają zapobiec kolidowaniu ścieżki z ławkami. Do tej pory ścieżka rowerowa przebiegała między chodnikiem dla pieszych i ławkami (jak na poniższym zdjęciu). Uciążliwe jest też przyleganie ciągu rowerowego bezpośrednio do ławek. Siedzący prostując nogi, zajmowali część ścieżki rowerowej. Zarówno oni, jak i rowerzyści, byli zmuszeni do zachowania szczególnej ostrożności, zamiast korzystać z uroków otoczenia. Stąd niebawem przy ławkach biec ma chodnik, a ścieżka rowerowa zostanie przeniesiona na drugą stronę.

Zanim zmiana nastąpi we wszystkich wskazanych do tego miejscach, minie jeszcze trochę czasu. Jest to spory obszar. Planowo prace mają zakończyć się przed sezonem letnim.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot