• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 24 maj 2018 13:35

Cel niezgodny z deklarowanym

Napisane przez KZ
Źródło: POSG Źródło: POSG

Dwóch obywateli Ukrainy zatrzymali funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej za naruszenie obowiązujących przepisów. Cel ich wizyty w naszym kraju był niezgodny z deklarowanym.

Wczoraj (23.05.2018 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach w trakcie kontroli litewskiego autobusu rejsowego relacji Wilno-Lwów zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, że cudzoziemcy wykorzystali posiadane wizy niezgodnie z celem, jaki deklarowali podczas ubiegania się o ich wydanie. Obywatele Ukrainy pomimo posiadania wiz o pracę i oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy wystawionych przez polskich pracodawców nie podęli pracy w naszym kraju. Jak ustalono wyjechali na Litwę i tam pracowali nielegalnie.

W związku z powyższym wobec 24 - letniego i 52 - letniego cudzoziema wszczęto postępowania administracyjne, w wyniku których wydano decyzje o cofnięciu i unieważnieniu wiz oraz zobowiązano ich do powrotu w terminie 15 dni. Mężczyźni otrzymali również zakaz ponownego wjazdu do Polski na okres 6 miesięcy.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot