• 1
  • 2
  • 3
piątek, 25 maj 2018 13:56

Goście z Białorusi w Augustowie

Napisane przez KR
Źródło: UM Augustów Źródło: UM Augustów

W czwartek 24 maja Augustów odwiedzili goście z Białorusi. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miejskim w Augustowie. W wizycie uczestniczyli przedstawiciele organizacji pozarządowych, przedsiębiorcy z obwodów witebskiego, brzeskiego, grodzieńskiego, homelskiego, mohylewskiego i mińskiego Republiki Białorusi oraz władze rejonowe. Grupie towarzyszyli pracownicy biura UNDP w Mińsku i przedstawiciel Fundacji Solidarności Międzynarodowej.

Gości serdecznie powitał burmistrz Augustowa Wojciech Walulik, który uczestniczył w spotkaniu.

Tematem wizyty był „Rozwój Terytorialny, zarządzanie projektami i planowanie w oparciu o udział społeczeństwa w UE: najlepsze doświadczenia Polski”, który realizowany jest w ramach programu finansowego przez UE – „Wsparcie rozwoju lokalnego w Republice Białorusi”.

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją, przedstawioną przez pracowników Urzędu Miejskiego w Augustowie, w której omówiono szereg dobrych działań dotyczących współpracy z mieszkańcami.  Zaprezentowano rozwój oparty na inicjatywie lokalnej, budżecie obywatelskim oraz przedstawiono dotychczasowe osiągnięcia samorządu lokalnego z udziałem mieszkańców.

Poruszony został również temat aktywności gospodarczej Augustowa jako miasta uzdrowiskowego.

Goście  aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań związanych z wypracowanymi rozwiązaniami.

Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik odpowiadał zebranym gościom na lawinę pytań.

 - Zależy nam na rozwoju  Augustowa. A wszelkie działania jakie podejmujemy mają służyć pokoleniom i przyszłości miasta. Myślę, że wizyta rokuje na zacieśnienie współpracy na polu kulturalnym jak i gospodarczym – mówi burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

Uczestnicy po oficjalnej części spotkania wybrali się w rejs po jeziorach Augustowa.

Źródło: UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot