Wydrukuj tę stronę
wtorek, 29 maj 2018 19:17

Autobusy i parkowanie za darmo

Napisane przez Anita Klebanowska
Autobusy i parkowanie za darmo fot. Anita Klebanowska

Podobnie jak przed rokiem w lipcu i sierpniu komunikacja miejska w Augustowie będzie bezpłatna, nowością jest natomiast powrót do bezpłatnego parkowania w mieście w tym okresie.

Za darmo będą mogli jeździć mieszkańcy i przyjezdni, którzy wystąpią o Augustowską Kartę Turysty. W ten sposób miasto chce zmniejszyć natężenie ruchu w sezonie turystycznym.

- Komunikacja miejska będzie bezpłatna dla osób, które posiadać będą Augustowską Kartę Turysty, są mieszkańcami naszego miasta, bądź urodziły się w Augustowie. Tak jak w ubiegłym roku przewidziane jest to na okres wakacyjny, czyli od 1 lipca do 31 sierpnia - dowiadujemy się z Wydziału Promocji, Turystyki i Kultury augustowskiego Urzędu Miasta.

O ile sprawdzenie miejsca urodzenia nie jest problematyczne, bo każdy z nas posiada taką informację w dowodzie osobistym, to miejsce zamieszkania nie jest już takie łatwe do weryfikacji. Okazuje się, że te dane sprawdzane są na podstawie złożonego oświadczenia.

Co więcej, od 30 września 2017 roku na terenie Miasta Augustowa nie pobiera się opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania. Wszystko wskazuje na to, że nic nie zmieni się w tegorocznym okresie wakacyjnym i nie wrócą opłaty za parkowanie w mieście.

Czytaj też: Zwiedzaj Augustów taniej z Augustowską Kartą Turysty