• 1
  • 2
  • 3
środa, 30 maj 2018 12:05

Pomnik Leśników - Pielgrzymka do Studzienicznej

Napisane przez JJ
Źródło: Nadleśnictwo Augustów Źródło: Nadleśnictwo Augustów Fot: Marek Węgrzynowicz

W Studzienicznej na ścieżce edukacyjnej „Do Pomnika Leśników” stał krzyż upamiętniający poległych leśników w walkach o wolność Ojczyzny. Krzyż wystawiony na działanie surowych warunków atmosferycznych z biegiem lat niszczał i próchniał.

W dniu 25 maja 2018 r. Nadleśnictwa Augustów przy udziale specjalistycznych firm zewnętrznych  postawiło nowy krzyż. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu, miejsce znowu przypomina o najważniejszych wartościach, które codziennie powinny nam towarzyszyć.

Jest to miejsce szczególne – co roku od kilkunastu lat leśnicy spotykają się  podczas „Pielgrzymka do Studzienicznej”, która towarzyszy regionalnej naradzie leśników.  Uczestnikami powyższej imprezy będą pracownicy jednostek organizacyjnych LP    nadzorowanych przez Dyrektor RDLP w Białymstoku wraz z członkami rodzin, emeryci i renciści, członkowie Duszpasterstwa Leśnego, kombatanci leśni, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej oraz innych podmiotów opiniodawczych. W tym roku będzie to XIX spotkanie pielgrzymkowe, które odbędzie się 2 czerwca 2018 r. w Studzienicznej.

Program uroczystości obejmuje m.in.:

10:00 - oficjalne rozpoczęcie przy Pomniku Leśników Studzienicznej
10:45 - wprowadzenie do Liturgii
11:00 - uroczysta Msza Święta
12:00 - złożenie kwiatów pod Pomnikiem Jana Pawła II
12:15 - agapa przy ognisku.

Źródło: Nadleśnictwo Augustów


Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot