• 1
  • 2
sobota, 02 czerwiec 2018 10:16

Woda w jeziorach ciepła niczym latem

Napisane przez Anita Klebanowska
temperatura jezior w Augustowie temperatura jezior w Augustowie fot. Pixabay.com

Mamy dopiero początek czerwca, jednak ostatnie upały sprawiły, że temperatura wody w akwenach jest już porównywalna, a gdzieniegnie nawet wyższa, niż ta, z którą mieliśmy do czynienia w niejedne wakacje. Jaką temperatrę mają jeziora w Augustowie i okolicy?

Najcieplejszą wodę w okolicach Augustowa ma jezioro Studzieniczne - pomiar wykonany w sobotę (2.06) rano w Przewięzi wskazał 23,4 stopnie Celsjusza.

Komfort termiczny zapewniają właściwie wszystkie okoliczne jeziora. Woda w jeziorze Wigry ma 23,1 st. Na dalszych miejscach są jeziora: Białe - 22,3 st. i Rajgrodzkie - 22,2 st. W jeziorach: Necko, Rospuda, Sajenek, Kalejty czy Sajno, możemy spodziewać się porównywalnych temperatur wody.

Sobotnia deszczowa pogoda nie zachęca do plażowania. Pamiętajmy też, że augustowskie kąpieliska nie są jeszcze czynne. O tegorocznych zmianach w prawie funkcjonowania kąpielisk można przeczytać w artykule: Będziemy pływać tylko 30 dni?

Natomiast prognozy pogody są bardzo korzystne. Już od niedzieli (3 czerwca) ma wrócić słońce oraz wysoka temperatura - ok. 28 stopni Celsjusza. Taka pogoda będzie utrzymywać się co najmniej tydzień, a co za tym idzie utrzymywać będą się również korzystne temperatury w jeziorach.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.