• 1
  • 2
środa, 06 czerwiec 2018 14:13

A po upałach... przymrozki!

Napisane przez Anita Klebanowska
przymrozki - 6 czerwca 2018, 5:00 rano, gmina Bargłów Kościelny przymrozki - 6 czerwca 2018, 5:00 rano, gmina Bargłów Kościelny fot. Sebastian Paliwoda

Temperatura drastycznie spadła, mimo że pogodę mamy słoneczną. Jest coraz zimniej. Co się stało? Wszystkiemu winne jest skandynawskie powietrze.

Najzimniej jest o świcie. Dzisiejszej nocy (5/6 czerwca) uderzenie chłodu było znaczne, a porankowi towarzyszyły przymrozki. A przecież kilka dni temu mieliśmy afrykańskie upały!

Nie jest to anomalia, wszystko wynika z niekorzystnego dla nas układu niżu nad Rosją i wyżu nad Atlantykiem. "Gdy na wschodzie mamy wyż, a na zachodzie niż, to wieje z południa bardzo ciepłym powietrzem. Jednak obecnie jest dokładnie na odwrót. Nad zachodnią Rosją mamy głęboki niż, zaś nad północnym Atlantykiem potężny wyż. (...) Wiatr zmienił kierunek na północny, a w naszym kierunku zmierzają coraz chłodniejsze masy powietrza znad Skandynawii, które jeszcze przed kilkoma dniami oddychali mieszkańcy Islandii, Grenlandii i północnej Kanady" - czytamy na portalu twojapogoda.pl.

Prognoza pogody na kolejne dni

Temperatura minimalna w nocy ze środy na czwartek (6/7 czerwca) może wynieść nawet 2°C. Nad ranem kolejny raz możliwe są przygruntowe przymrozki do -1°C. W ciągu dnia 7 czerwca możemy jednak spodziewać się już nawet 20°C.

Od kolejnej nocy temperatura ma wzrastać (minimalna może wynieść 6°C). Wszystko wskazuje na to, że wakacyjna aura powróci w piątek. Weekend zapowiada się upalnie. Termometry wskażą 26-29 stopni.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek