• 1
  • 2
środa, 06 czerwiec 2018 15:05

Spotkanie z amerykańskimi żołnierzami

Napisała
Spotkanie z amerykańskimi żołnierzami fot. M. Chodacz (Starostwo Powiatowe w Augustowie)

We wtorek 5 czerwca Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski spotkał się z przedstawicielami wojsk amerykańskich stacjonujących w Polsce.

Oficerowie i podoficerowie amerykańscy: Charles Finn, Shawn Wangler, John Cadieux i Jeffrey Snyder – przedstawiciele kolejnej zmiany wojsk, które stacjonują w Bemowie Piskim, spotkali się ze starostą w celu nawiązania relacji ze społecznością lokalną oraz omówienia możliwych obszarów współpracy w kontekście planowanych ćwiczeń wojskowych.

Rozmieszczenie w Polsce Batalionowej Grupy Bojowej to część inicjatywy NATO, polegającej na wzmocnionej wysuniętej obecności wojsk na wschodniej flance Sojuszu, zainicjowanej na Szczycie NATO w Warszawie w 2016 r. Stany Zjednoczone są państwem ramowym dla wojsk stacjonujących w naszym kraju. Na co dzień grupa współdziała z 15. Giżycką Brygadą Zmechanizowaną.

- Starostwo Powiatowe w Augustowie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.