• 1
  • 2
sobota, 09 czerwiec 2018 09:08

Zmiany wzdłuż bulwarów dobiegają końca

Napisane przez Anita Klebanowska
ścieżka rowerowa na bulwarach zmieniła miejsce ścieżka rowerowa na bulwarach zmieniła miejsce fot. Anita Klebanowska

Pozostała już tylko zmiana oznakowania pionowego. W piątkowe popołudnie znaki poziome, które wskazują ścieżkę rowerową, znalazły się na swoim miejscu.

W połowie maja rozpoczęły się prace nad zamianą miejsc chodnika ze ścieżką rowerową na bulwarach. Podczas ostatnich rozmów Wydziału Architektury i Gospodarki Przestrzennej z wykonawcą ustalono, że w piątek (8 czerwca) popołudniu cały ciąg wzdłuż ulicy Rybackiej, Portowej, Zarzecze i nad jeziorem Necko będzie już oznakowany prawidłowo, jeśli chodzi o symbole roweru na kostce. I rzeczywiście tak jest, co widać na załączonej do artykułu fotografii.

Zmiany mają zapobiec kolidowaniu ścieżki z ławkami. Do tej pory ścieżka rowerowa przebiegała między chodnikiem dla pieszych i ławkami. Uciążliwe było też przyleganie ciągu rowerowego bezpośrednio do ławek. Siedzący prostując nogi, zajmowali część ścieżki rowerowej. Zarówno oni, jak i rowerzyści, byli zmuszeni do zachowania szczególnej ostrożności, zamiast korzystać z uroków otoczenia. Stąd teraz przy ławkach biegnie chodnik, a ścieżka rowerowa została przeniesiona na drugą stronę.

Formalna zmiana organizacji ruchu pieszego i rowerowego nastąpi jeszcze przed tegorocznym sezonem letnim. Termin wykonania prac kończy się 15 czerwca. "Pionowe oznakowanie będzie dostosowane do nowego porządku po niedzieli" - dowiadujemy się z Wydziału Architektury i Gospodarki Przestrzennej.

Wszystko wskazuje na to, że prace zostaną ukończone przedterminowo.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek