• 1
  • 2
  • 3
piątek, 15 czerwiec 2018 08:37

Augustów leczy swój niedobór koszy na śmieci

Napisane przez Anita Klebanowska
śmieci na Molo Radiowej Trójki - 13 czerwca '18 śmieci na Molo Radiowej Trójki - 13 czerwca '18 fot. Łukasz Skubich

Brak obsługi sprawił, że w tym roku koszy na Molo Radiowej Trójki nie będzie. Czy oznacza to, że przy ławeczkach i balustradzie nadal zalegać będą butelki i inne śmieci?

Do tej pory co roku w sezonie Centrum Sportu i Rekreacji dostawiało na molo śmietniczki. Po rozmowie z dyrektorem CSiR Andrzejem Zarzeckim okazuje się, że brakuje pracowników, którzy mogliby codziennie kontrolować stan śmietniczek i wynosić stamtąd śmieci, dlatego nie natkniemy się już tam na kosze. Zaradzić zaśmiecaniu tego miejsca ma dostawienie dodatkowego pojemnika o pojemności 240 litrów przy Molo Radiowej Trójki. Został on dostawiony w trybie pilnym (14 czerwca) przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta.

- Jest już zwiększona częstotliwość wywożenia śmieci z pobliskiego ciągu pieszo-rowerowego, a 14 czerwca dostawiono tam 8 sztuk dodatkowych koszy. Co więcej, chcemy powybierać takie newralgiczne miejsca, by korzystający z nich mieli możliwość wyrzucenia śmieci do pojemników na miejscu - mówi Wojciech Waszkiewicz zajmujący się prowadzeniem spraw związanych z gospodarowaniem odpadami komunalnymi w Augustowie.

Co jednak stanie się ze śmieciami, które zalegają na molo, bądź pozostawiane tam będą w przyszłości? Co prawda, nie ma pracowników zajmujących się codziennym sprzątaniem obiektu, ale zgodnie z informacjami podanymi przez pana Zarzeckiego, obsługa techniczna co jakiś czas dogląda obiektów takich jak Molo Radiowej Trójki, wyciąg czy Bielnik i jest to związane również z wykonywaniem przez nich czynności porządkowych. Niestety nie są to objazdy codzienne. Jedynym plusem całej sytuacji jest to, że istnieje już specjalne miejsce, do którego mogą być składowane śmieci z Molo Radiowej Trójki, a jest nim wspomniany 240-litrowy pojemnik.

Kolejnym powodem dostawienia dodatkowych pojemników przy molo jest dotychczasowe doświadczenie osób sprzątających te okolice. Wygląda na to, że wykorzystywano istniejące na molo śmietniczki do znoszenia śmieci z całej okolicy, przez co stale były one przepełnione a część śmieci lądowała w jeziorze.

Utrzymanie porządku na Molo Radiowej Trójki leży nie tylko w rękach obsługi technicznej, czy sprzątającej okolicę firmy Necko, czy również w gestii właściciela znajdującego się tam baru Kwadrat. Ale przede wszystkim w gestii każdego z nas, mieszkańców i turystów - użytkowników tego obiektu.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot