• 1
  • 2
  • 3
środa, 04 lipiec 2018 09:47

W Augustowie co 10. maturzysta oblał

Napisane przez Anita Klebanowska
W Augustowie co 10. maturzysta oblał fot. pixabay.com

I nie chodzi tu bynajmniej o oblewanie sukcesu, bo to może uczynić aż 87 procent przystępujących do matury augustowskich absolwentów. Tym samym zdali oni tegoroczny egzamin maturalny najlepiej, biorąc pod uwagę wyniki wszystkich podlaskich szkół średnich.

W Augustowie do matury po raz pierwszy (bo tylko ich dotyczą publikowane wyniki) przystąpiło w maju 345 uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych. Lepiej poszło w Liceach Ogólnokształcących - zdało 92% z 203 absolwentów przystępujących do egzaminu. W Technikum zdało 81% ze 142 maturzystów. Jak co roku, najwięcej osób poległo na egzaminie z matematyki.

13% spośród augustowskich abiturientów będzie musiało przystąpić do egzaminu ponownie, by dostać się na wymarzone studia. Niektórzy muszą poczekać z ponownym zdawaniem egzaminu dojrzałości do przyszłego roku, natomiast maturzyści, którym nie powiodło się na jednym spośród zdawanych obowiązkowo egzaminów, mogą skorzystać z poprawkowego egzaminu 21 i 22 sierpnia jeszcze w tym roku.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot