• 1
  • 2
  • 3
środa, 04 lipiec 2018 14:17

Niespodzianki na bulwarach

Napisane przez MT
Niespodzianki na bulwarach Fot. Bogusław Dudziuk

Ostatnimi czasy mieszkańcy doczekali się zmiany oznakowania poziomego na bulwarach. Niedawno ustawiono również poprawne oznakowanie pionowe, jednak nie rozwiązało to wszystkich problemów jakie napotykają turyści, jak i nieprzyzwyczajeni do nowego porządku mieszkańcy.

Jak informuje nas czytelnik, jednym z ,,punktów krytycznych'' jest miejsce między hotelem Warszawa a amfiteatrem, czyli - nieschodzące ostatnio mieszkańcom z ust - schody. Swój rozgłos zawdzięczają bezsensownym oznaczeniom, które świetnie obrazują załączone zdjęcia. W tym bowiem punkcie ścieżka przechodzi ze strony lewej (idąc od molo) na prawą, po czym wraca ponownie na lewą. Niestety jednak, oznaczenie znajduje się tylko przed schodami, zaś idąc od strony hotelu Warszawa nie ma go wcale. Sytuacja ta stwarza zagrożenie nie tylko rowerzystom, ale również zagubionym pieszym, którzy ostatecznie nie wiedzą gdzie mają iść.

Namalowanie kilku linii i – jak ma to miejsce w przypadku Alei Wyszyńskiego – przejść dla pieszych na ścieżce, rozwikłałyby tę wątpliwą kwestię. Niebezpieczeństwo zażegnane powinno być jak najszybciej, zwłaszcza jeśli spojrzymy na to, iż bulwarami uczęszczają w – rozpoczętym już – sezonie letnim rowerzyści z dziećmi.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot