• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 05 lipiec 2018 15:25

Porozumienie w szpitalu odroczone

Napisane przez Anita Klebanowska
szpital w Augustowie szpital w Augustowie fot. Anita Klebanowska

W środę (4 lipca) o 14:00 został podjęty dialog pielęgniarek szpitala w Augustowie z jego dyrekcją. Odbyło się wtedy spotkanie z udziałem mediatora, którym jest augustowski starosta.

Spotkanie przyniosło wprawdzie postęp w negocjacjach, ale nie zakończyło jeszcze konfliktu. Szczęśliwie nie został on też zaostrzony, ponieważ sytuacja w szpitalu się stabilizuje i pielęgniarki będące dotychczas na zwolnieniach wracają do pracy. Dotychczasowe postanowienia są utajnione. Dalszy ciąg negocjacji przełożono na koniec miesiąca. Dokładna data spotkania nie jest jeszcze znana, ale odbędzie się ono najprawdopodobniej pomiędzy 23 a 27 lipca.

Przypominamy, że 19 czerwca rozpoczął się problem z frekwencją kadry pielęgniarskiej w augustowskim szpitalu. 20 ze 125 zatrudnionych pielęgniarek skorzystało wtedy ze zwolnień zdrowotnych. Z tego powodu nie tylko odwoływano zabiegi planowe, ale problematyczne było ułożenie grafiku, tak by pracujące pielęgniarki miały choć kilka godzin odpoczynku. Teraz szpital zaczyna funkcjonować normalnie. Mamy nadzieję, że podjęte zostaną właściwe kroki, które uleczą niezdrową sytuację szpitala - link prowadzi do artykułu na ten temat.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot