• 1
  • 2
środa, 11 lipiec 2018 09:00

Uroczyste przyznanie Orderu Krzyża Niepodległości

Napisane przez BD
Nadanie Orderu Krzyża Niepodległości Nadanie Orderu Krzyża Niepodległości źródło: Urząd Miejski w Augustowie

W sobotę, 7 lipca w Miejskim Domu Kultury dwóch byłych żołnierzy AK zostało odznaczonych Orderem Krzyża Niepodległości. W uroczystości uczestniczył, m. in. burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, ordery przyznał Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. Odznaczeni zostali Tadeusz Jagłowski oraz pośmiertnie Wincenty Rozmysłowicz. Order Krzyża Niepodległości jest odznaczeniem ustanowionym w 2010 r. dla osób, które w latach 1939-1956 szczególnie zasłużyli się w obronie niepodległości Państwa Polskiego.

Wiceminister Jarosław Zieliński w swoich słowach podkreślał uznanie, jakim darzy odznaczonych bohaterów i zaznaczał, że postawa byłych żołnierzy AK stanowi wzór dla kolejnych pokoleń.

Urząd Miejski w Augustowie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.