• 1
  • 2
  • 3
  • 4
środa, 11 lipiec 2018 10:35

6 godzin akcji gaśniczej z pomocą Dromadera

Napisane przez  Anita Klebanowska
6 godzin akcji gaśniczej z pomocą Dromadera fot. pixabay.com

2,5 hektara poszycia leśnego wraz z tzw. "młodniakiem" spłonęło w okolicach Augustowa w pobliżu wsi Tajenko. Zgłoszenie o pożarze lasu strażacy otrzymali ok. 11:30.

- Łącznie w akcji gaśniczej brało udział 10 zastępów w tym 41 strażaków. Służby leśne również były na miejscu. Akcja gaśnicza trwała ponad 6 godzin - informuje dyżurny KPP Straży Pożarnej w Augustowie.

Dojazd do miejsca zdarzenia był utrudniony przez istniejący tam grzązki teren, nieodpowiedni dla masywnych samochodów pożarniczych. Strażacy gasili las również przy pomocy samolotu Dromader, który zrzucał wodę na zajęty obszar. Samolot jest na wyposażeniu Regionalnej Dyrekcji Państwowej w Białymstoku. Pojawił się tam na prośbę naszej straży pożarnej.

Aktualnie mamy do czynienia z 2. poziomem zagrożenia pożarowego w lasach - jest to tzw. zagrożenie średnie. Strażacy proszą o zachowanie szczególnej ostrożności w posługiwaniu się ogniem otwartym podczas wypoczynku i przebywania na terenach kompleksów leśnych. Główne zagrożenie pochodzi z palenia papierosów, ognisk, użytkowanie grilli, w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Ponadto pożary lasów powstają w wyniku wyrzucania niedopałków papierosów z przejeżdżających przez tereny leśne samochodów i śmiecenia szkłem.

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Biuro Rachunkowe
GENERALI
5Stand Up Piotr Wojteczek
^ REKLAMA ^