• 1
  • 2
  • 3
piątek, 20 lipiec 2018 12:27

Wspólnie na rzecz rozwoju Kanału Augustowskiego

Napisała
Wspólnie na rzecz rozwoju Kanału Augustowskiego UM Augustów

W czwartek, 19 lipca br. burmistrz Augustowa Wojciech Walulik spotkał się z przedstawicielami powiatu augustowskiego, Biebrzańskiego Parku Narodowego, Lasów Państwowych, kustoszem Muzeum Ziemi Augustowskiej oraz Pełnomocnikiem Burmistrza Augustowa ds. Kanału Augustowskiego. Celem spotkania było omówienie działań mających na celu rozwój Kanału Augustowskiego.

W czwartek, 19 lipca br. odbyło się w Augustowie spotkanie związane z trwającymi pracami nad przygotowaniem nowego wniosku o wpis Kanału Augustowskiego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. W spotkaniu udział wzięli: Starosta Augustowski Jarosław Szlaszyński, dyrektor BPN Andrzej Grygoruk, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Piotr Karnasiewicz, kustosz Muzeum Ziemi Augustowskiej Wojciech Batura oraz Pełnomocnik Burmistrza Augustowa ds. Kanału Augustowskiego dr. Maciej Ambrosiewicz.

- Dużymi krokami zbliżamy się do końca projektu, jakim jest złożenie wniosku o wpis Kanału Augustowskiego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - powiedział burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

Prace nad przygotowaniem nowego wniosku o wpis Kanału Augustowskiego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO trwają od 2017 r. Opracowanie założeń formalnych do ponownego wniosku koordynuje Pełnomocnik Burmistrza Augustowa ds. Kanału Augustowskiego dr. Maciej Ambrosiewicz, który podczas spotkania przedstawił działania związane ze złożeniem wniosku o wpis Kanału Augustowskiego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kanał Augustowski to szansa na rozwój gospodarczy, która do tej pory nie została w pełni wykorzystana. Wpisanie obiektu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO będzie doskonałym narzędziem do rozwoju Kanału Augustowskiego.

- UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot