• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 26 lipiec 2018 12:53

Pierwsze koleiny i wgłębienia na ul. Hożej

Napisane przez MT
Pierwsze koleiny i wgłębienia na ul. Hożej fot. Maciej Trojanowski

Ulica Hoża w Augustowie jest już otwarta dla ruchu samochodowego oraz dla pieszych. Niemniej oficjalnego przecięcia wstęgi jeszcze nie było, a ulica już się, mówiąc kolokwialnie, sypie.

Jak napisali nam czytelnicy, asfalt na jednym z odcinków nadaje się do wymiany. Wszystko za sprawą powstałych kolein i wgłębień pozostawionych przez koła samochodów, które - zamiast na wyznaczonych miejscach – zatrzymują się na krawężnikach.

Rzeczywiście, vis a vis sklepu Papirus w nawierzchni widać wyraźne nierówności i dołki w których gromadzi się woda. Tylko czy to aby na pewno wina firmy remontującej czy może jednak kierowców? Tutaj zdania są podzielone. Fakt, iż wylany asfalt może być niedostatecznie utwardzony, jednakże miejsce to nie jest przeznaczone do parkowania pojazdów, które uporczywie się tam zatrzymują, mimo miejsc parkingowych będących 50m dalej.

Sprawę można było od razu załatwić, umieszczając - na odcinku od skrzyżowania z ul. 3. Maja do sklepu z akcesoriami wędkarsko-strzeleckimi - metalowe słupki, takie jak te wzdłuż osiedlowych uliczek, które powinny zniechęcić kierowców do parkowania w tym miejscu.

Pozostaje mieć nadzieję, że takowe słupki zostaną tam umieszczone i może uda się wymienić w tymże miejscu część nawierzchni. Bo łatanie świeżo wyasfaltowanej drogi (jak ma to miejsce na ul. Polnej przy skrzyżowaniu z ul. Żabią) już nikogo w Augustowie nie dziwi.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot