• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 30 lipiec 2018 12:55

Jak grzyby po deszczu

Napisane przez MT
Jak grzyby po deszczu fot. Pixabay.com

Popadało, zagrzmiało i pokazały się pierwsze grzyby. Przy tej okazji warto wspomnieć o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących podczas grzybobrań. 

Najważniejszą zasadą jest wyrzucenie grzyba, jeżeli mamy jakiekolwiek podejrzenia odnośnie znalezionego egzemplarza. Dodatkowo przekazywane przez babcie metody sprawdzania grzybów przy użyciu kubków smakowych oraz (aż trudno uwierzyć w to, iż ktoś taką metodę kultywuje) zapicie grzybów dużą ilością alkoholu - który rzekomo ma zneutralizować truciznę - już dawno zostały obalone.

Niemniej nie odradzamy samego zbierania grzybów, które jest bardzo fajnym hobby. Skądinąd warto mieć przy sobie atlas i jeszcze w lesie porównać podejrzanego grzyba z fotografią umieszczoną w atlasie, zamiast zabierać je do domu.

Jeżeli jednak atlasem nie dysponujemy, warto mieć na uwadze, że w każdej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej znajduje się min. jeden przeszkolony w tym temacie pracownik, który nasz koszyk sprawdzi.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot