• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 06 sierpień 2018 10:50

Na Pacowskich Włościach

Napisane przez Anita Klebanowska
Pozostałości pałacu Paca – portyk Pozostałości pałacu Paca – portyk fot. Wikimedia

Przenieść się w czasie do I połowy XIX wieku? Czemu nie! Już 12 sierpnia o 14:00 przy Centrum Obsługi Turysty "Kordegarda" w Dowspudzie podczas pikniku historycznego "Na Pacowskich Włościach" będzie to możliwe.

Wystrzały armatnie, grupy rekonstrukcyjne czy koncert arii operowych i muzyki dworskiej to nie jedyne atrakcje wprowadzające w klimat czasów Paca. Co więcej, nie tylko będziemy mogli zobaczyć jak wyglądała dama tamtych czasów, ale nawet poczuć jak pachniała (sic!), dzięki pokazowi perfum z tejże epoki. Oprócz tego, odbędzie się pokaz mody piknikowej, z którą to z pewnością wielu z nas kojarzy tamte czasy. Nie zabraknie innych form rozrywki, chociażby meczu w krokieta czy konkursu dla dzieci w poszukiwaniu dukatów. Dla zainteresowanych odbędzie się wykład o teatrze dworskim i innych dworskich rozrywkach. A już po 20:30 niezapomniany pokaz fajerwerków.

Zapraszamy w imieniu organizatorów!

Plakat ze szczegółami dotyczącymi wydarzenia znajduje się w poniższej galerii.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot