• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 07 sierpień 2018 15:24

Green Velo na 75. wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour

Napisane przez KR
Źródło: Wrota Podlasia Źródło: Wrota Podlasia

W sobotę, 4 sierpnia 2018 r. w Krakowie rozpoczął się 75. Tour de Pologne UCI World Tour. Nie mogło tu zabraknąć również stoiska promującego Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo.

Pierwszy etap ze startem i metą w Krakowie liczył 134 km. Udział w tak dużej kolarskiej imprezie wzięło 154 kolarzy z 22 drużyn. Jako pierwszy do mety premierowego etapu Tour de Pologne w Krakowie dojechał Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe) .

Przy mecie wyścigu pośród wielu promujących się stoisk nie zabrakło również stoiska Green Velo, promującego najdłuższą trasę rowerową w Polsce.

Przedstawiciele 5 województw Polski Wschodniej – podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego - informowali zainteresowane osoby o przebiegu szlaku i otaczających go atrakcjach turystycznych. Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem odwiedzających. Wśród licznych pytań dot. zróżnicowania nawierzchni, miejsc noclegowych czy atrakcji turystycznych pytano o Miejsca Przyjazne Rowerzystom na szlaku. Wiele osób, głównie rowerzystów, dzieliło się i opowiadało o swoich doświadczeniach związanych ze szlakiem Green Velo.

Źródło: Wrota Podlasia

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot