• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 09 sierpień 2018 12:10

Będzie nowy most w Bargłówce

Napisane przez KR
Źródło: Starostwo Powiatowe w Augustowie Źródło: Starostwo Powiatowe w Augustowie

W środę 8 sierpnia w Starostwie Powiatowym podpisana została umowa na rozbiórkę przepustu i budowę mostu w ciągu drogi powiatowej Nr 1217B Bargłów Kościelny – Brzozówka – Bargłówka w miejscowości Bargłówka wraz z dojazdami.

W obecności Jarosława Szlaszyńskiego – Starosty Augustowskiego i Katarzyny Beaty Sturgulewskiej – Wicestarosty Augustowskiego umowę podpisali: Wojciech Nowak – Prezes Zarządu Ekodrom Sp. z o.o. w Augustowie oraz Daniel Hiero – Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Augustowie.

Zadanie o wartości ok. 3,22 mln zł zostało dofinansowane z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa (1,61 mln zł) oraz z budżetu Powiatu Augustowskiego i Gminy Bargłów Kościelny (po 806 tys. zł).

Obecnie w miejscu projektowanego mostu istnieje przepust z trzech prefabrykowanych rur żelbetowych. Jednak z uwagi na zły stan techniczny i brak możliwości obniżenia dna, zaplanowano jego rozbiórkę i budowę mostu drogowego z obustronnymi chodnikami i barieroporęczami o długości 15 m, szerokości 10,4 m i nośności 40 ton. W ramach zadania rozbudowane zostaną również dojazdy do obiektu tj. drogi powiatowej Bargłów Kościelny – Brzozówka – Bargłówka o łącznej długości 0,719 km.

Zakończenie robót planowane jest na koniec października br.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Augustowie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot