• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 13 sierpień 2018 13:28

Cel niezgodny z deklarowanym

Napisane przez AG
Źródło: POSG Źródło: POSG

Czterech obywateli Ukrainy zatrzymali funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej za naruszenie obowiązujących przepisów. Cel ich wizyty w naszym kraju był niezgodny z deklarowanym.

10 sierpnia 2018 r. funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach na terenie gminy Sejny zatrzymali do kontroli autobus rejsowy relacji Wilno - Lwów. W trakcie prowadzonych czynności sprawdzających legalność pobytu cudzoziemców okazało się, że dwóch podróżnych wykorzystało posiadane wizy niezgodnie z celem jaki deklarowali podczas ubiegania się o ich wydanie. 44 i 41 - letni obywatele Ukrainy pomimo posiadania wiz o pracę i oświadczeń o zamiarze powierzenia wykonywania pracy wystawionych przez polskiego pracodawcę nie zamierzali podejmować pracy w Polsce.

Również tego samego dnia funkcjonariusze z Placówki SG w Nowym Dworze na drodze krajowej nr 8 podczas kontroli pojazdu ujawnili dwóch obywateli Ukrainy. Cudzoziemcy w wieku 37 i 35 lat także wykorzystali posiadane wizy z prawem do pracy w Polsce niezgodnie z celem jaki deklarowali podczas składania wniosku wizowego. Wcale nie podjęli pracy w naszym kraju. Celem ich podróży była Litwa i podjęcie tam zatrudnienia.

W obu przypadkach w stosunku do obcokrajowców wszczęto postępowania administracyjne zakończone we wszystkich przypadkach wydaniem decyzji o cofnięciu wiz i zobowiązaniu ich do powrotu. Mężczyźni otrzymali również zakaz ponownego wjazdu do Polski na okres 6 miesięcy.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot