• 1
  • 2
  • 3
piątek, 17 sierpień 2018 10:05

Protest 69 również u nas

Napisane przez Anita Klebanowska
Protest 69 również u nas mat. prasowy

Piątek 17 sierpnia jest pierwszym dniem tzw. Protestu 69. Ciężarówki mają jechać wolniej, nie będą wyprzedzać. Wszystko w odpowiedzi na trwającą od początku sierpnia wzmożoną kontrolę kierowców TIRów.

Policjanci w ramach akcji "TIR" karzą kierowców ciężarówek mandatami m. in. za zbyt długie wyprzedzanie. Tym w dużej mierze są oburzeni kierowcy i nie kryją swego oburzenia na stronie internetowej protestu, pisząc: kodeks nie definiuje precyzyjnie kiedy wyprzedzanie jest wyprzedzaniem a kiedy to wykroczenie pod pięknie brzmiącą nazwą "zbyt długie wyprzedzanie" to doprowadza do tego że funkcjonariusz sam ustala sobie swoje normy, może to być 40 sek ale może to być również i 30 jak i 20 sekund trwania manewru, co w konsekwencji wprowadza nie uregulowany prawnie zakaz wyprzedzania!

Akcja protestacyjna trwa od 7:00 do 20:00. Nie wszyscy kierowcy włączyli się w protest, ale otrzymaliśmy już pierwsze informacje o tym, że na obwodnicy Bargłowa Kościelnego oraz Augustowa można napotkać "wyjątkowo ślamazarnie jeżdżące ciężarówki". Uczestnicy ruchu mogą spodziewać się, że ciężarówki poruszać się będą z prędkością o 10 km mniejszą, niż maksymalna dozwolona. Oznacza to, że w terenie zabudowanym pojadą 40 km/h, poza nim 60 km/h, natomiast na autostradzie - 69 km/h - i stąd nazwa protestu Prostest69.

Może wreszcie nadszedł czas na przełom i wywalczenie sobie odrobiny szacunku wzorem innych europejskich państw na naszym własnym podwórku? (...) Nie jesteśmy krowami mlecznymi by przeszło 6 służb mundurowych nas doiło. Pokażmy że potrafimy się zjednoczyć, dziś by walczyć o zakazy, jutro by walczyć o lepsze warunki pracy! - tłumaczą decyzję o proteście jego organizatorzy.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot