• 1
  • 2
poniedziałek, 20 sierpień 2018 11:01

Szkolenie wodne podlaskich Terytorialsów

Napisane przez KR
Źródło: DWOT Źródło: DWOT

Podstawy ratownictwa wodnego oraz udzielanie pierwszej pomocy tonącemu to niektóre z tematów realizowanych podczas szkolenia Terytorialsów na zalewie Dojlidy.

Pływanie w umundurowaniu to jedno z zagadnień, które było realizowane podczas szkolenia żołnierzy lekkiej piechoty. Terytorialsi uczyli się pokonywać przeszkody wpław chroniąc jednocześnie kluczowe elementy wyposażenia przed działaniem wody.

Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej wykorzystali zajęcia na zalewie Dojlidy także po to, żeby zapoznać się z podstawowymi technikami ratownictwa wodnego oraz nauczyć się udzielania pierwszej pomocy tonącemu.

Poza szkoleniem programowym podlascy Terytorialsi biorą też udział w dodatkowych i bezpłatnych kursach, np. płetwonurków lub ratowników wodnych.

1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. "Mścisław" została powołana w pierwszym etapie tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Jej stałym rejonem odpowiedzialności jest województwo podlaskie. Brygada liczy prawie 2 000 żołnierzy.

Najbliższe szkolenie kandydatów do służby w 1PBOT rozpoczyna się w październiku. Z uwagi na kilkuetapowy proces rekrutacji ochotnicy już teraz powinni zgłaszać się do Wojskowych Komend Uzupełnień w swojej okolicy. Szczegółowe informacje na temat rekrutacji dostępne są na stronie: www.terytorialsi.mil.pl.

por. Łukasz Wilczewski
Oficer Prasowy 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. "Mścisław"

Gruby Benek
Taekwondo