• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 21 sierpień 2018 11:13

Anna Maria Anders w Augustowie

Napisane przez KR
Źródło: wikipedia.org Źródło: wikipedia.org

W piątek, 17 sierpnia, augustowski Urząd Miejski miał zaszczyt gościć Annę Marię Anders - sekretarz stanu w KPRM, senator z Podlasia, a prywatnie córkę generała Władysława Andersa.

Senator Anna Maria Anders przybyła do naszego miasta w celu omówienia ewentualnej współpracy przy organizacji obchodów 75. rocznicy bitwy pod Monte Cassino. Upamiętnieniem wizyty senator z Podlasia w Augustowie było wręczenie jej medalu imienia Ignacego Mościckiego.

Z Urzędu Miejskiego Anna Maria Anders udała się pod "Dom Turka", gdzie spotkała się z wycieczką młodzieży polonijnej z Wielkiej Brytanii. Dzieci zwiedzały Augustów pod przewodnictwem Danuty Kaszlej z Klubu Historycznego im. Armii Krajowej, w ramach projektu "Powrót do Korzeni na Stulecie Niepodległości". Senator z Podlasia była pod ogromnym wrażeniem poziomu wiedzy historycznej jaki prezentowali najmłodsi przedstawiciele brytyjskiej Polonii.

Źródło: UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot