• 1
  • 2
  • 3
piątek, 24 sierpień 2018 10:50

Garmin Iron Triathlon w Augustowie. Uwaga na utrudnienia w ruchu drogowym!

Napisane przez Anita Klebanowska
Garmin Iron Triathlon Garmin Iron Triathlon fot. Labosport Polska

Dobiega końca rywalizacja w ramach tegorocznej edycji największego i najstarszego cyklu triathlonowego w Polsce – Garmin Iron Triathlon. Przed zawodnikami pozostała już tylko jedna impreza, czyli wielki finał, który odbędzie się trochę niestandardowo, bo w najbliższą sobotę (25 sierpnia) w Augustowie. Poznamy zwycięzcę klasyfikacji generalnej oraz nowego, szczęśliwego posiadacza auta Peugeot 3008 – ufundowanego przez Partnera Strategicznego cyklu!

Szanowni mieszkańcy, Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie uprzejmie informuje, iż w związku z organizacją wyścigu kolarskiego w ramach imprezy triathlonowej Garmin Iron Triathlon - Augustów w dniu 25 sierpnia 2018 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym. W godzinach 10:00 - 15:00 wyłączone z ruchu będą: ul. Szpitalna, ul. Partyzantów, al. Kardynała Wyszyńskiego oraz droga wojewódzka na odcinku Augustów - Nowinka - Augustów.

Cykl Garmin Iron Triathlon zagości w Augustowie po raz pierwszy, a do finałowej rywalizacji do tej pory zgłosiło się ponad 500 zawodników i zawodniczek. W znakomitej scenerii Jeziora Necko zmagać się będą czołowi polscy zawodnicy, wśród których nie mogło zabraknąć Tomasza Brembora – lidera klasyfikacji generalnej cyklu na dystansie 1/4 IM, który wydaje się być głównym pretendentem do zwycięstwa. Na zawodach w Augustowie można będzie obserwować również innych zawodników z polskiej czołówki, między innymi: Macieja Bodnara i Łukasza Kalaszczyńskiego – zwycięzcy cyklu z 2016 r., co gwarantuje wielkie sportowe emocje. Obok doświadczonych triathlonistów na starcie zawodów zobaczymy tradycyjnie debiutantów oraz amatorów tej dyscypliny.

Zawodnicy rozpoczną swój wyścig w Jeziorze Necko. Następnie triathloniści pojadą szybką, szeroką trasą rowerową w kierunku miejscowości Szczerba. Na zakończenie czeka ich bieg urokliwymi alejkami i ścieżkami wzdłuż Jeziora Necko.

- Augustów debiutuje w tym roku jako miasto-organizator zawodów z cyklu Garmin Iron Triathlon. Są tu doskonałe warunki do uprawiania triathlonu, a malowniczość trasy będzie dodatkowym atutem imprezy. Finał w Augustowie z pewnością będzie widowiskowy dla kibiców, ponieważ strefa zmian usytuowana będzie w okolicach Plaży Miejskiej nad Jeziorem Necko, podobnie jak centrum zawodów wraz ze strefą EXPO. Również tym razem nie zapomnimy o najmłodszych, którzy rywalizować będą tradycyjnie podczas zawodów Garmin Kids. Dzieci będą mogły odwiedzić strefę aktywności Garmin Kids oraz rodzinną strefę Beko w ramach akcji Jedz jak Mistrz. Mamy nadzieję, że mnogość atrakcji sprawi, że w centrum zawodów pojawią się tłumy mieszkańców miasta oraz turystów – powiedział Marcin Florek, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.

Podczas wielkiego finału spotkają się i zostaną udekorowani wszyscy finisherzy Garmin Iron Triathlon 2018, czyli triathloniści, którzy ukończyli przynajmniej cztery etapy cyklu na dystansach 1/4 IM oraz 1/8 IM oraz przynajmniej dwa na dystansie, który dołączył do cyklu w tym roku, czyli 1/2 IM. Wzorem ubiegłych lat trójka z nich weźmie udział w widowiskowym konkursie pn. „Kto pierwszy, ten lepszy”, którego zwycięzca wyjedzie z Augustowa nowoczesnym SUV-em Peugeot 3008.

Finał cyklu to nie tylko sportowe emocje, ale też specjalne atrakcje, dlatego też, wszyscy zawodnicy, którzy przybędą do Augustowa na finał Garmin Iron Triathlon 2018 powinni przygotować się świętowanie! Po sobotnich zawodach, oprócz podsumowań na zawodników czekają wydarzenia, które odbędą się w pobliżu centrum zawodów! Zaraz po dekoracji wszyscy chętni zawodnicy będą mogli wziąć udział w ponad godzinnym rejsie statkiem po malowniczym Jeziorze Necko. Będzie to doskonała okazja do integracji oraz podsumowań sezonu w pięknych okolicznościach przyrody.Zaraz po rejsie, o godz. 20:00 w ramach Balladowych Nocek nad Neckiem rozpocznie się koncert kultowego zespołu Raz Dwa Trzy. Wstęp jest wolny, a przy dźwiękach dobrej muzyki będzie można bawić się w Amfiteatrze nad Jeziorem Necko.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot