• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 28 sierpień 2018 16:03

Augustowskie przedszkole nr 6 z nową siedzibą

Napisane przez KR
Źródło: pixabay.com Źródło: pixabay.com

Pierwsze zajęcia przedszkolaków z augustowskiej "Szóstki" od 3 września będą odbywały się już w nowym budynku.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego pierwsza grupa dzieci z Przedszkola nr 6 w Augustowie przeniesie się do nowej placówki. Reszta uczniów będzie mogła tam się uczyć dopiero od połowy października. Wtedy bowiem do użytku zostanie oddany cały budynek. Będzie on tak przystosowany, aby spełniał wszelkie potrzebne dzieciom warunki. Będą to udogodnienia w postaci podjazdów oraz wind, m.in. dla niepełnosprawnych przedszkolaków. Po zakończonym remoncie placówka będzie w stanie pomieścić 150 uczniów. 

W nowym przedszkolu przewidywane jest utworzenie pięciu oddziałów ogólnych, jednego oddziału integracyjnego i jednego oddziału specjalnego, czyli takiego, jakiego w Augustowie jeszcze nigdy nie było.

Planowane jest również stworzenie przed placówką terenów zielonych oraz placu zabaw. O dodatkowe środki na te przedsięwzięcia będą się ubiegały augustowskie władze.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot