• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 03 wrzesień 2018 11:06

Kurtyna w górę - "Cyrano de Bergerac"

Napisane przez KR
Źródło: APK Źródło: APK

Komedia heroiczna Edmonda Rostanda „Cyrano de Bergerac” to sztuka, w której elementy komiczne mieszają się z tragicznymi, a śmiech ze łzami.

Data: 10 wrzesień 2018 (poniedziałek)
Miejsce: Kino Iskra / ul. 3 Maja 38
Start: godzina 18:30
Wstęp: biletowany (20 zł)

Bilety do nabycia w MDK Rynek Z. Augusta 9 i na godzinę przed seansem w kinie.
Rezerwacja tel. 87 6433659

"Cyrano de Bergerac" - Edmond Rostand (1868–1918)

Komedia heroiczna Edmonda Rostanda „Cyrano de Bergerac” to sztuka, w której elementy komiczne mieszają się z tragicznymi, a śmiech ze łzami. Napisany w 1897 roku dramat, oparty na życiorysie Saviniena de Cyrano (de Bergeraca), siedemnastowiecznego poety, to jeden z najbardziej charakterystycznych tekstów francuskiej komedii balansującej na granicy romansu, krotochwili i dramatu bohaterskiego. Poeta-zabijaka Cyrano z groteskowo dużym nosem, który nie pozwala mu wyznać swych uczuć pięknej kuzynce Roksanie, jest popisową rolą najwybitniejszych aktorów. Autor stworzył ją w ścisłej współpracy z pierwszym jej wykonawcą, Benoîtem Constantem Coquelinem, który grał ją do śmierci około tysiąca razy. Reżyseria Denis Podalydes, aktor i reżyser Comédie-Française, związany z teatrem od 1997 roku.

Źródło: APK

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot