• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 04 wrzesień 2018 10:40

Otwarcie boiska na ul. Tytoniowej

Napisane przez KR
Źródło: UM Augustów Źródło: UM Augustów

W poniedziałek, 3 września odbyło się oficjalne otwarcie pełnowymiarowego boiska na ul. Tytoniowej, podlegającego pod Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. Na ceremonii otwarcia obecni byli wiceminister SWiA Jarosław Zieliński, kierownik wydziału edukacji UM Augustów Dariusz Szkiłądź, prezes Sparta Augustów Adam Sieńko oraz przewodniczący Rady Miejskiej Augustowa Filip Chodkiewicz. Uroczystość została otwarta przez dyrektora CSiR Andrzeja Zarzeckiego.

Podczas uroczystości wielokrotnie nawiązywano do wysiłków i starań jakie przez laty wkładano w realizację projektu mającego na celu przebudowę Augustowskiego Stadionu. Nie zabrakło też i chwili wzruszeń. W trakcie spotkania padło również wiele słów na temat przyszłości dzieci i młodzieży, oraz jak ważne w ich rozwoju są aktywność fizyczna i sportowa dyscyplina, które kształtują nie tylko kondycję, ale i charakter. Dostęp do stadionu poddanego licznym renowacjom niewątpliwie im to ułatwi.

Punktem kulminacyjnym ceremonii było uroczyste przecięcie wstęgi. Teren boiska został także poświęcony przez ks. Jerzego Owsianka. Uroczystość zakończono pokazem treningów w wykonaniu członków augustowskiego klubu Sparta. Symboliczny rzut karny wykonał także wiceminister Jarosław Zieliński.

Pomysł na przebudowę boiska na ul. Tytoniowej został zainicjowany w ramach pierwszej edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego i decyzją Augustowian, którzy oddali na niego większość głosów, wprowadzono go w życie. Na terenie boiska przeprowadzono m.in. modernizacje w postaci montażu sztucznej nawierzchni z trawy syntetycznej oraz zainstalowania oświetlenia.

Inwestycja została dofinansowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, otrzymawszy dotację ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, w ramach Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej – edycja 2017. Wykonawcą prac na boisku na ul. Tytoniowej jest firma „Panorama Obiekty Sportowe Sp. z.o.o.”.

Źródło: UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot