• 1
  • 2
środa, 12 wrzesień 2018 15:01

Życie nie daje gotowej recepty...

Napisane przez Anita Klebanowska

SPZZOD w Augustowie to ośrodek wspierający rodziny borykające się z problemem opieki nad osobami chorymi przewlekle bądź paliatywnie. Czasami troska rodziny jest niewystarczająca i chory wymaga specjalistycznych urządzeń oraz postępowania. Zdarza się, że jest samotny.

Proces zdrowienia jest złożony, tak jak każdy z nas. Ważny jest sens życia i motywacja. Dużą rolę odgrywa tzw. "osoba znaczna" – przyjaciel, ktoś komu na nas zależy.

- Życie nie daje gotowej recepty, ale jeśli masz pragnienie pomagania w ramach wolontariatu medycznego, to jesteśmy otwarci. Chcemy zorganizować szkolenie przygotowujące do takiej posługi. Obejmuje ono 5 spotkań i 10 godz. praktyki. Jeśli po skończeniu poczujesz się na siłach zostać – to super, a jeśli nie, z pewnością będzie to dla Ciebie nowe doświadczenie, o które Twoje życie stanie się bogatsze. Wolontariuszem medycznym może być osoba dorosła tzn. odpowiedzialna za siebie i drugą osobę. Augustowskie hospicjum zgłoszenia przyjmuje do końca września br. pod telefonem: 782975641 - zaprasza pielęgniarka Bogumiła Wysocka.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek