• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 18 wrzesień 2018 13:04

Podlaska biżuteria wybrana do trendów mody 2019 w Londynie

Napisane przez KR
Źródło: Wrota Podlasia Źródło: Wrota Podlasia

Na początku września, w zabytkowym budynku Olympia London odbyły się Międzynarodowe Targi Biżuterii International Jewellery London. To jedno z największych wydarzeń branży biżuteryjnej w Wielkiej Brytanii, miejsce spotkań projektantów, producentów i hurtowników biżuterii z całego świata. W Londynie swoje produkty zaprezentowali, pochodzący z naszego regionu złotnicy - Eliza i Krzysztof Bondaruk. Ich biżuteria zdobyła miano trendu mody 2019.

Eliza i Krzysztof Bondaruk od wielu lat pracują w zawodzie złotników pod marką Bondarowski. Ich prace wyróżnia to, że są  w stu procentach wykonane ręcznie. Współpracują z projektantami mody, promując na wybiegach modowych nie tylko swoją biżuterię ale również region z którego pochodzą – województwo podlaskie.

Podczas tegorocznych targów International Jewellery London biżuteria marki Bondarowski została doceniona przez jury i wybrana do trendów mody 2019. Dwa komplety z włóknem węglowym i bursztynem oraz dwa wisiory „rzeźbione maski” były prezentowane podczas pokazów, które odbywały się cztery razy dziennie.

Warto dodać, że podczas londyńskich Targów zaprezentowana została część eksponatów wystawy pt. „Dziedzictwo Naturalne Podlasia – zagrożone gatunki roślin i zwierząt w sztuce użytkowej” autorstwa Elizy i Krzysztofa Bonadruków. Jej pełną wersję będzie można zobaczyć już 11 listopada w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości w czeskiej Pradze.

Źródło: Wrota Podlasia

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Logar
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
PSM-Rekrutacja
DrewSot
KA-MIX