• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 20 wrzesień 2018 11:22

Uwaga na leśne zwierzęta na drodze!

Napisane przez KR
Źródło: KPP Augustów Źródło: KPP Augustów

Augustowscy policjanci apelują o ostrożność podczas przemierzania odcinków dróg biegnących przez obszary leśne.

Od początku września augustowscy policjanci odnotowali 3 zdarzenia drogowe z udziałem dzikiej zwierzyny leśnej. W wyniku zaistniałych zdarzeń ucierpiały zwierzęta i pojazdy. Należy jednak mieć świadomość, że uderzenie w dorodnego dzika lub rogacza może zakończyć się tragedią także dla ludzi. Warto zaznaczyć, że znaczna ilość dróg w powiecie augustowskim przebiega przez Puszczę Augustowską i bardzo często krzyżuje się z naturalnymi szlakami migracyjnymi zwierząt.

Policyjne statystyki wskazują, że to właśnie w okresie jesiennym częściej niż zwykle dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Augustowscy policjanci przypominają o tym, aby podczas przemierzania odcinków leśnych zdjąć nogę z gazu i nie lekceważyć znaków ostrzegających przed zwierzyną leśną.

Apelujemy do kierowców o rozsądną jazdę w szczególności na odcinkach dróg, gdzie licznie występuje łoś – jeden z największych europejskich ssaków. Zderzenie samochodowe z nim, z zasady jest tragiczne w skutkach. Bezpieczeństwo podróżnych, jak i tych sympatycznych zwierząt, można zapewnić dzięki zachowaniu ostrożności.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Logar
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
DrewSot
KA-MIX
PSM-Rekrutacja