• 1
  • 2
czwartek, 20 wrzesień 2018 11:22

Uwaga na leśne zwierzęta na drodze!

Napisane przez KR
Źródło: KPP Augustów Źródło: KPP Augustów

Augustowscy policjanci apelują o ostrożność podczas przemierzania odcinków dróg biegnących przez obszary leśne.

Od początku września augustowscy policjanci odnotowali 3 zdarzenia drogowe z udziałem dzikiej zwierzyny leśnej. W wyniku zaistniałych zdarzeń ucierpiały zwierzęta i pojazdy. Należy jednak mieć świadomość, że uderzenie w dorodnego dzika lub rogacza może zakończyć się tragedią także dla ludzi. Warto zaznaczyć, że znaczna ilość dróg w powiecie augustowskim przebiega przez Puszczę Augustowską i bardzo często krzyżuje się z naturalnymi szlakami migracyjnymi zwierząt.

Policyjne statystyki wskazują, że to właśnie w okresie jesiennym częściej niż zwykle dochodzi do zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt. Augustowscy policjanci przypominają o tym, aby podczas przemierzania odcinków leśnych zdjąć nogę z gazu i nie lekceważyć znaków ostrzegających przed zwierzyną leśną.

Apelujemy do kierowców o rozsądną jazdę w szczególności na odcinkach dróg, gdzie licznie występuje łoś – jeden z największych europejskich ssaków. Zderzenie samochodowe z nim, z zasady jest tragiczne w skutkach. Bezpieczeństwo podróżnych, jak i tych sympatycznych zwierząt, można zapewnić dzięki zachowaniu ostrożności.

Źródło: KPP Augustów

Gruby Benek
Taekwondo