• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 20 wrzesień 2018 16:18

Oby nie było jak w Dąbrowie Białostockiej...

Napisane przez IW
prace w Parku Miejskim w Lipsku prace w Parku Miejskim w Lipsku

Zniknęła „szopka” przy palcu zabaw, trwa wymiana nawierzchni alejek. Rozpoczęły się prace rewitalizacyjne w Parku Miejskim w Lipsku.

Park Miejski w Lipsku uchodzi za jeden z najpiękniejszych w regionie. Jednak wymaga modernizacji, na co niejednokrotnie zwracali uwagę władzom miasta mieszkańcy gminy. Rozpoczęte prace wywołały żywą dyskusję. „Oby nie było jak w Dąbrowie Białostockiej” – to najczęściej pojawiające się obawy mieszkańców.

- Nie będzie jak w Dąbrowie Białostockiej – uspokaja Lech Łępicki, burmistrz Lipska. – W ramach rewitalizacji Parku zaplanowane zostały jedynie prace poprawiające wygląd i funkcjonalność tego miejsca. Chcemy poprawić nierówną nawierzchnię alejek, postawić ławki, kosze na śmieci, uzupełnić oświetlenie, klombom kwiatowym przywrócić dawną świetność. Jeśli wycinka drzewostanu, to tylko drzew, które uschły lub stanowią zagrożenie. Planujemy modernizację placu zabaw, pojawią się gry terenowe oraz kurtyna wodna. Nowością będzie ogród muzyczny i monitoring.

Wartość robót to prawie 180 tys. zł, kwota dofinansowania środkami pochodzącymi z RPO WP 2014-2020 to 85 % kosztów kwalifikowalnych, tj. ponad 150 tys. zł. Wykonawcą robót jest firma MAXBUD Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Paweł Trochimowicz.

UM Lipsk

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot