• 1
  • 2
piątek, 21 wrzesień 2018 11:07

Sztuka i dzieci – po raz trzeci!

Napisane przez KR
Sztuka i dzieci – po raz trzeci! Fot: s. Małgorzata Bauer

20 września b.r. w Augustowie po raz trzeci mieliśmy okazję zetknąć się ze sztuką dziecięcą w wydaniu festiwalowym. W tym dniu bowiem na deskach naszego Amfiteatru wystąpili najmłodsi, prezentując nam sztukę osnutą we własną niepowtarzalną wrażliwość dziecięcą, świeżość i brak pretensjonalności. Za nami trzeci już,  Augustowski Festiwal Przedszkolaka, który w tym roku zgromadził ponad 250 dzieci wraz z nauczycielami.

Festiwal organizowany jest rokrocznie w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Biorą w nim udział dzieci ze wszystkich przedszkoli Augustowa – zarówno tych publicznych, jak i niepublicznych.

Zamysł stworzenia Festiwalu zrodził się nie tylko z potrzeby zorganizowania dzieciom dobrej zabawy. Miał on również na celu ukazanie, jak wielkie znaczenie w rozwoju dziecka ma wychowanie przedszkolne.

W tym roku, z uwagi na 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, występy najmłodszych artystów poprzedziła inscenizacja o pięknie Polski. Była ona zilustrowana tematycznymi plakatami wykonanymi przez dzieci z poszczególnych przedszkoli.

Na zakończenie Festiwalu wszystkie dzieci zaproszone zostały do tanecznej zabawy przy wesołej muzyce. "To było piękne spotkanie, pełne radości, uśmiechu i niezwykle żywiołowe. Mamy nadzieję spotkać się za rok na kolejnym Festiwalu Przedszkolaka" – powiedziała nam siostra Małgorzata Bauer, organizatorka i inicjatorka tego niepowtarzalnego Festiwalu.

Ewa Libura

Gruby Benek
Taekwondo