• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 27 wrzesień 2018 16:56

Koncert Mike Parker’s Trio Theory

Napisane przez KR
Źródło: Ośrodek Kultury Sejny Źródło: Ośrodek Kultury Sejny

W imieniu Ośrodka Kultury Sejny pragniemy zaprosić wszystkich zainteresowanych na koncert grupy Mike Parker’s Trio Theory.

Data: 30 września 2018 (niedziela)
Start: godzina 19:00
Wstęp: biletowany (30zł)

Grupa Mike Parker’s Trio Theory rozpoczęła swoją działalność w 2011 r. gdy 23 letni wówczas Mike nagrał swój pierwszy album ‚Prelude’. Od 2014 r. Parker koncentruje się na inkarnacji zespołu gdy do projektu dołączył dwukrotnie nominowany do nagrody Grammy perkusista Frank Parker (Kurt Elling Quartet) oraz saksofonista tenorowy, pochodzący z Krakowa Sławek Pezda. Razem stworzyli jazzowe trio łącząc w sobie surową energię Rocka, wrażliwość klasyki oraz rytmiczną i harmonijną różnorodność Modern Jazzu.

W listopadzie 2014 r. Trio wystąpiło w niebywałym maratonie 27 koncertów w 27 nocy. Od tego czasu zagrali ponad 200 koncertów w 12 krajach począwszy od krajów nadbałtyckich aż po Bałkany, włączając w to Krokus Jazz Festival (PL), Jazz Festival Praha, Jazz Goes To Town (CZ), MediaWave Festival (HU), Jazzire Festival (RS), Targu Mures Międzynarodowy Festiwal Jazzowy (RO), Mailaul Festival (EE) i wiele innych. W kwietniu 2016 wydali trzeci album „Alive Out There”, nagrany na żywo podczas trasy koncertowej Fall ’15. W Niemczech i Holandii zagrali kolejną trasę koncertową Fall’17 gdzie po raz pierwszy mieli okazję wystąpić na Mondrian Jazz Festival w Hadze.

„Genialna synteza wszystkich gatunków muzycznych, pozornie niemożliwe połączenie Charliego Parkera z rytmem Michaela Jacksona oraz buntem godnym Johna Zorna … To wszystko, jaki powinien być jazz: oryginalny, świeży i nieprzewidywalny, pełen improwizacji, a wszystko to z poczuciem humoru.” – JazzPRESS

Bilety w cenie 30 zł dostępne online oraz w sekretariacie Ośrodka Kultury w Sejnach w godz. 08:00 – 18:00.

Źródło: Ośrodek Kultury Sejny

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot