• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 08 październik 2018 14:29

Odsłonięcie Pomnika Niepodległości w Sztabinie

Napisane przez KR
Źródło: Starostwo Powiatowe w Augustowie Źródło: Starostwo Powiatowe w Augustowie

7 października w Sztabinie odsłonięty został Pomnik Niepodległości wykonany na wzór zbudowanego w 1928 r., a potem zniszczonego.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, członkowie OSP w Sztabinie, zaproszeni goście oraz mieszkańcy wsi. Powiat Augustowski reprezentował Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, który w swoim wystąpieniu przypomniał pochodzących ze Sztabina bohaterów walk o niepodległość, m.in. por. Michała Łazarskiego – żołnierza dwóch wojen światowych, poległego 1 sierpnia 1944 r. tuż przed wybuchem Powstania Warszawskiego. Była to doskonała okazja do wręczenia Tadeuszowi Dragiewiczowi – Wójtowi Gminy Sztabin Medalu Zarządu Powiatu w Augustowie „Za zasługi dla Powiatu Augustowskiego”, w dowód uznania za dobra współpracę, wkład wniesiony w rozwój samorządności, zaangażowanie oraz aktywną działalność na rzecz społeczności lokalnej Powiatu Augustowskiego. Medal wręczył starosta Jarosław Szlaszyński oraz Andrzej Mursztyn – Radny Rady Powiatu w Augustowie.

Po odsłonięciu pomnika nastąpiło otwarcie i oddanie do użytku znajdującego się przy parku i kościele nowo wybudowanego parkingu.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Augustowie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Logar
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
DrewSot
PSM-Rekrutacja
KA-MIX