• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 11 październik 2018 11:18

Obchody Światowego Dnia Drzewa z ACE

Napisane przez  KR
Źródło: Nadleśnictwo Augustów Źródło: Nadleśnictwo Augustów Fot: Jakub Klepacki

10 października jest ustanowiony Światowym Dniem Drzewa. Uczniowie klas I i III Technik Architektury Krajobrazu z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, pod przewodnictwem nauczycieli podjęli szereg inicjatyw, aby ten dzień był wyjątkowy.

Dzięki starannie wykonanej planszy informacyjnej i tabliczkom zawieszonym na drzewach,  wszyscy uczniowie mogli poznać ciekawostki na ich temat i dowiedzieć się, jaki wpływ mają wybrane gatunki na nasze zdrowie. Najważniejszym punktem obchodów było sadzenie drzew, podarowanych przez Nadleśnictwo Augustów, w ramach patronatu kierunku technik architektury krajobrazu. Brzozy zwyczajne – rodzimy gatunek flory, przywiózł i zaprezentował przedstawiciel Nadleśnictwa, st. spec. ds. edukacji leśnej społeczeństwa, Pan Karol Chodkiewicz.

Dyrektor ACE po krótkim wprowadzeniu młodzieży w istotę sadzenia drzew, przystąpił, wraz z Wicedyrektor do posadzenia brzóz. Uczniowie klas I i III wraz z pracownikiem nadleśnictwa równie sprawnie udzielali się w zazielenienie terenu szkoły. Nie zabrakło im kreatywności w nazwaniu swoich drzewek.

Choć dla uczniów obu klas umiejętność sadzenia i pielęgnacji roślin stanowią podstawowe prace na zajęciach praktycznych, podczas Światowego Dnia Drzewa nabrały one wyjątkowego znaczenia.

Źródło: Nadleśnictwo Augustów

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Biuro Rachunkowe
GENERALI
5Stand Up Piotr Wojteczek
^ REKLAMA ^