• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 11 październik 2018 11:18

Obchody Światowego Dnia Drzewa z ACE

Napisane przez KR
Źródło: Nadleśnictwo Augustów Źródło: Nadleśnictwo Augustów Fot: Jakub Klepacki

10 października jest ustanowiony Światowym Dniem Drzewa. Uczniowie klas I i III Technik Architektury Krajobrazu z Augustowskiego Centrum Edukacyjnego, pod przewodnictwem nauczycieli podjęli szereg inicjatyw, aby ten dzień był wyjątkowy.

Dzięki starannie wykonanej planszy informacyjnej i tabliczkom zawieszonym na drzewach,  wszyscy uczniowie mogli poznać ciekawostki na ich temat i dowiedzieć się, jaki wpływ mają wybrane gatunki na nasze zdrowie. Najważniejszym punktem obchodów było sadzenie drzew, podarowanych przez Nadleśnictwo Augustów, w ramach patronatu kierunku technik architektury krajobrazu. Brzozy zwyczajne – rodzimy gatunek flory, przywiózł i zaprezentował przedstawiciel Nadleśnictwa, st. spec. ds. edukacji leśnej społeczeństwa, Pan Karol Chodkiewicz.

Dyrektor ACE po krótkim wprowadzeniu młodzieży w istotę sadzenia drzew, przystąpił, wraz z Wicedyrektor do posadzenia brzóz. Uczniowie klas I i III wraz z pracownikiem nadleśnictwa równie sprawnie udzielali się w zazielenienie terenu szkoły. Nie zabrakło im kreatywności w nazwaniu swoich drzewek.

Choć dla uczniów obu klas umiejętność sadzenia i pielęgnacji roślin stanowią podstawowe prace na zajęciach praktycznych, podczas Światowego Dnia Drzewa nabrały one wyjątkowego znaczenia.

Źródło: Nadleśnictwo Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot