• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 11 październik 2018 12:04

Wizyta premiera Morawieckiego w Augustowie

Napisane przez  KR
Źródło: Foto Bajka Źródło: Foto Bajka Fot: Michał Żabiliński

W dniu wczorajszym, 10 października, szef rządu, Mateusz Morawiecki odwiedził Augustów. Jak wyglądało to spotkanie i co miał do przekazania premier mieszkańcom naszego miasta?

Spotkanie wyborcze premiera z augustowianami odbyło się na Rynku Zygmunta Augusta. W wydarzeniu wzięli udział zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy szefa rządu. Ci pierwsi witali Morawieckiego wykrzykując jego imię i bijąc brawo, ci drudzy skandowali głośno: "Konstytucja!".

Premier, po dotarciu na miejsce spotkania, rozpoczął swoją przemowę. Wspomniał w niej, że "takie miasta jak Augustów mają ogromny potencjał rozwojowy" oraz zaznaczył, że PiS pragnie, aby "demokracja była faktycznym ustrojem, który wpływa na życie wszystkich mieszkańców". Premier poinformował zgromadzonych, że są plany, które uwzględniają uzyskanie przez drogę krajową Białystok - Augustów statusu trasy ekspresowej. Wspomniał również o funduszach, które będą przeznaczane na remontowanie dróg lokalnych.

Opisując Augustów jako miejsce kojarzące się z drogocenną i piękną przyrodą mówił, że powinno być to wykorzystywane w celach rozwojowych miasta. W tym czasie nadmienił o projekcie dopłat "Czyste powietrze" uwzględniającym m.in. termomodernizację budynków.

Podczas swojej wizyty Mateusz Morawiecki gwarantował również bezpieczeństwo dla rodzin poprzez działania 500+ oraz obniżenie wieku emerytalnego.

W swoim przemówieniu podkreślił, że chciałby "dalej przykładać się do tego, żeby Polska była jak najbardziej szczęśliwa, dumna, lepsza dla wszystkich obywateli".

Wizyta premiera Morawieckiego w Augustowie miała na celu wsparcie kampanii wyborczej kandydatów PiS, w tym kandydata na burmistrza naszego miasta, Marcina Kleczkowskiego.

Spotkanie szefa rządu z augustowianami nie obyło się jednak bez konfliktowaych sytuacji. Przeciwnicy premiera i jego partii politycznej zorganizowali bowiem mały happening, przynosząc na Rynek Zygmunta Augusta miski z ryżem. Do żadnego poważniejszego incydentu na szczęście nie doszło, ale po skończonym spotkaniu ci obywatele, którzy mieli ze sobą wyżej wspomniane "gadżety" zostali spisani przez mundurowych.

Komentarze  

#2 sdb 2018-10-12 10:59
"Premier poinformował zgromadzonych, że są plany, które uwzględniają uzyskanie przez drogę krajową Białystok - Augustów statusu trasy ekspresowej". Już Zieliński kilka lat temu obiecywał. I co? Nic. Kolejne przedwyborcze obiecanki. Ociecać to co chcą, a później nie wykonać. O to chodzi?
Cytować
#1 Mieszkaniec 2018-10-11 19:38
Panu Premierowi RP - Dziękujemy za wizytę,miło jest,że " przeciwnicy " przychodzą nie na swoje spotkania,manifestacje z własną miska ryżu,by sie nażreć po skandowaniu bezsensu...Nie ma co sie dziwić-spisywali za krzesła to i za te "gadżety " też sie należy.
Cytować

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Luty 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Biuro Rachunkowe
GENERALI
5Stand Up Piotr Wojteczek
^ REKLAMA ^