• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 11 październik 2018 14:53

Trwają prace na powiatowych ulicach w Augustowie

Napisane przez KR
Źródło: Starostwo Powiatowe w Augustowie Źródło: Starostwo Powiatowe w Augustowie

Powiat modernizuje najbardziej zniszczone odcinki ulic powiatowych w Augustowie, przeznaczając na ten cel blisko 1,5 mln. zł.

W ramach tej inwestycji zostaną wykonane remonty nawierzchni jezdni wraz z regulacją pionową elementów infrastruktury podziemnej (studnie, kratki i zawory) na ulicach: Nowomiejskiej, Nadrzecznej, Konopnickiej, Mickiewicza, Al. Jana Pawła II oraz na skrzyżowaniu ul. Skorupki i ul. Ściegiennego.

Prace idą pełną parą. Sfrezowano już najbardziej zniszczone odcinki ulicy Mickiewicza i Konopnickiej. Wszystkie roboty bitumiczne zostaną wykonane do 19 października, a regulacje studni – do 20 listopada br. Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. z siedzibą w Suwałkach.

Trwają też prace przy rozbudowie powiatowych ulic: Głowackiego i Młodości w Augustowie. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi ok. 5,22 mln zł. Pozyskana dotacja celowa z „Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej” na dofinansowanie tego zadania wynosi ok. 2,25 mln zł.

Wykonawcą inwestycji jest STRABAG Sp. z o.o. Roboty mają zakończyć się do końca października br.

Prosimy o wyrozumiałość wszystkich użytkowników modernizowanych ulic i przepraszamy za utrudnienia, jakie mogą wyniknąć w trakcie prowadzonych prac.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Augustowie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
DANBUS
Roboty ziemne
MIRAD - Bar przy kominku
Agro
Weterynarz
GENERALI
Drewno opałowe
Tepete - Auto zastępcze
Biuro Rachunkowe