• 1
  • 2
środa, 17 październik 2018 13:33

Spotkanie młodzieży z konsulem amerykańskim

Napisane przez KR
Źródło: Starostwo Powiatowe w Augustowie Źródło: Starostwo Powiatowe w Augustowie

16 października br. młodzież augustowskich szkół średnich spotkała się z Panią Karoliną Orton, Vice Konsulem w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Spotkania w Augustowskim Centrum Edukacyjnym i Zespole Szkół Ogólnokształcących miały na celu przybliżenie kultury amerykańskiej, historii wspólnych relacji między Polską a USA oraz przedstawienie możliwości, jakie stwarza Departament Stanów Zjednoczonych młodzieży z całego świata, poprzez realizowane programy wymian edukacyjno – kulturowych.

W bieżącym roku, wraz ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości, obchodzone jest 100 lat polsko – amerykańskich stosunków dyplomatycznych. Pani Konsul przedstawiła prezentację dotyczącą Stanów Zjednoczonych Ameryki. Młodzież miała możliwość zadawania pytań dotyczących wyjazdów do USA, a także życia w tym kraju i panujących w nim zwyczajów. Spotkania stworzyły uczniom nie tylko możliwość porozmawiania z dyplomatą, ale były też znakomitą formą lekcji, ponieważ rozmowy odbywały się w języku angielskim. Organizatorem wizyty konsula amerykańskiego był Starosta Augustowski Jarosław Szlaszyński, który również spotkał się z Panią Konsul.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Augustowie

Taekwondo
Gruby Benek