• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 22 październik 2018 11:25

Policyjny tor przeszkód dla licealistów

Napisane przez KR
Źródło: KPP Augustów Źródło: KPP Augustów

Dnia 18 października mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zorganizowali na hali sportowej policyjny tor przeszkód dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego. Młodzi ludzie mogli przećwiczyć tor i w ten sposób poznać w praktyce, jeden z elementów zaliczeniowych w staraniach o przyjęcie w policyjne szeregi.

W miniony czwartek augustowscy policjanci zorganizowali zajęcia sportowe polegające na przećwiczeniu policyjnego toru przeszkód. W zajęciach wzięli udział uczniowie trzecich klas z I Liceum Ogólnokształcącego im. Grzegorza Piramowicza. Tor policyjny polega na pokonaniu w określonym czasie (tj. 1:41:00) i bezbłędnie przeszkód składających się z następujących elementów: ósemki, przewrotów w przód i w tył na materacu, przeniesieniu 28 kilowego manekina, przeskoków przez płotki, rzutów piłkami lekarskimi, brzuszków z piłką lekarską przy drabince, przeskoków przez skrzynie i biegu wahadłowego. Uczniowie pod czujnym okiem policyjnego instruktora mogli przećwiczyć tor przeszkód i w ten sposób sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Zajęcia były doskonałą okazją, by młodzi ludzie zapoznali się z jednym z elementów zaliczeniowych w staraniach o przyjęcie do pracy w policji.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot