• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 23 październik 2018 11:18

Krasnoludki są na świecie

Napisane przez KR
Źródło: MBP Augustów Źródło: MBP Augustów

Rywalizacja przez zabawę – tak można określić zmagania dzieci, które 17 października przybyły do Miejskiej Biblioteki Publicznej by wziąć udział w konkursie „Krasnoludki są na świecie”. Organizatorem zmagań było Koło Przewodników Turystycznych PTTK w Augustowie wraz z Augustowskimi Placówkami Kultury – Miejską Biblioteką Publiczną.

Organizowany od kilku lat konkurs ma na celu przede wszystkim przybliżenie dzieciom postaci Marii Konopnickiej i popularyzacja utworów pisarki oraz wspólna zabawa i integracja dzieci. Konkurs nawiązuje swą nazwą do najpopularniejszej baśni pisarki - „O krasnoludkach i sierotce Marysi”.

Dwuosobowe drużyny krasnoludków z drugich klas augustowskich szkół podstawowych: SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4 i SP nr 6 musiały wykazać się wieloma umiejętnościami, jakie powinny posiadać krasnoludki – ładnym śpiewem, rysowaniem, znajomością bajek, zręcznością w przyszywaniu guzika, celnym okiem w rzucaniu, dobrym apetytem. Najwięcej emocji (także wśród publiczności) wywołała próba ognia, z którą wszyscy zawodnicy poradzili sobie wyśmienicie i udowodnili, że krasnoludki są odważne.

Słowa uznania kierujemy w stronę kibicującej publiczności. Specjalnie przygotowanymi na tę okazję motywującymi okrzykami i transparentami gorąco zagrzewała do boju swoich faworytów. W chwilach przerwy od konkursowych zadań krasnoludki raczyły się ciasteczkami, które przygotowała jedna z krasnoludkowych mam.

Imprezę poprowadziła pani Krystyna Korzeniewska, prezes Koła PTTK i (jesteśmy o tym przekonani) dobra znajoma krasnoludków. Chętnie dzieliła się swoją wiedzą o krasnoludkach z dziećmi, zdradzając wiele ciekawostek z życia tych małych osóbek. W sprawnym przebiegu zmagań i oprawą artystyczną czuwała młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie. Aktorsko zaprezentowała dwa utwory Marii Konopnickiej: Stefka Burczymuchę i Muchy Samochwały.

Jury, czyli Maria Konopnicka, Sierotka Marysia i Królowa Tatra, będąc pod wrażeniem uzdolnień i zręczności krasnoludków postanowiło przyznać wszystkim wyróżnienia i nagrody rzeczowe.

Źródło: MBP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot