• 1
  • 2
  • 3
środa, 24 październik 2018 11:48

Międzynarodowe warsztaty z zakresu CITES i dóbr kultury w Augustowie

Napisane przez KR
Źródło: pixabay.com Źródło: pixabay.com

W dniach 24 – 26 października br. już po raz trzeci odbędą się międzynarodowe warsztaty z zakresu zwalczania przestępczości przeciwko gatunkom zagrożonym wyginięciem (CITES) oraz dobrom kultury na wschodniej granicy Unii Europejskiej.

W spotkaniu w Augustowie wezmą udział przedstawiciele Izb Administracji Skarbowych z Białegostoku, Gdańska, Krakowa, Lublina, Olsztyna, Rzeszowa i Warszawy, przedstawiciele Departamentu Ceł Ministerstwa Finansów, a także goście z administracji celnych Litwy, Łotwy i Estonii.

W trakcie 3-dniowego spotkania, zaproszeni goście z zagranicy oraz pracownicy i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, przedstawią problematykę nielegalnego przewozu dóbr kultury i zatrzymań okazów chronionych konwencją o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (tzw. konwencją waszyngtońską). Zaprezentują także metody wykrywania prób przemytu, charakterystyczne dla specyfiki danej granicy. Wymiana doświadczeń zostanie poszerzona również o praktyczną naukę identyfikacji okazów CITES.

Ponadto, w ramach warsztatów, 25 października br. funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej spotkają się z uczniami I LO im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie, gdzie poprowadzą lekcję na temat gatunków zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem.

Źródło: KAS

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot