• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
wtorek, 06 listopad 2018 15:59

Wyniki konkursu plastycznego - młodzi augustowianie nagrodzeni!

Napisane przez  KR
Źródło: Wrota Podlasia Źródło: Wrota Podlasia Fot: Radosław Choiński / UMWP

31 października 2018 roku w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej „Pojezierze Suwalsko - Augustowskie” odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego pt. „Kraina jezior i ryb – miejsce jak z bajki”. Nagrody i wyróżnienia wręczył Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Stefan Krajewski oraz Prezes Stowarzyszenia LGR „Pojezierze Suwalsko – Augustowskie”. Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Samorząd Województwa Podlaskiego.

Organizatorem konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Departament Rolnictwa i Obszarów Rybackich. W wyznaczonym terminie nadesłanych zostało 60 prac plastycznych z 17 szkół podstawowych i gimnazjów z terenu pojezierza suwalsko – augustowskiego. Konkurs poświęcony był tematyce unijnej związanej z Programami Operacyjnymi RYBY 2007-2013 oraz RYBY 2014-2020. Główną ideą konkursu było pokazanie korzyści płynących z wykorzystywania środków unijnych na rzecz poprawienia wizerunku obszarów zależnych od rybactwa, polepszenia komfortu oraz jakości życia na terenach gmin położonych na obszarze działania Lokalnej Grupy Rybackiej „Pojezierze Suwalsko – Augustowskie” w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju widzianych oczami dzieci i młodzieży.

Posiedzenie Komisji Konkursowej odbyło się w dniu 11 października 2018 roku siedzibie UMWP w Białymstoku, poniżej lista laureatów konkursu plastycznego.

GRUPA WIEKOWA (klasy 1– 3)

I miejsce – Julia Bajkowska (kl. III); Szkoła Podstawowa nr 3 im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich w Augustowie; tytuł pracy: „Połów ryb”.

II miejsce – Maria Bordzio (kl. II); Szkoła Podstawowa w Pawłówce; tytuł pracy: „Bogactwo jezior i ryb w moim regionie”.

III miejsce – Natalia Markowska (kl. II); Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Janówce; tytuł pracy: „W krainie jezior”.

I grupa wiekowa wyróżnienia:

- Amelia Kierklo (kl. II); Szkoła Podstawowa im. Gen. I. Prądzyńskiego w Białobrzegach; tytuł pracy: „Wodne skarby”.

- Kinga Borkowska (kl. II); Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Netcie; tytuł pracy: „Ryby naszych jezior”.

- Gabriela Jurczewska (kl. I); Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Janówce; tytuł pracy: „W krainie jezior”.

II GRUPA WIEKOWA (klasy 4 – 6)

I miejsce – Julia Zakrzewska (kl. V); Szkoła Podstawowa w Słobódce; tytuł pracy: „Czysto i pięknie na plaży w Becejłach”.

II miejsce – Ewa Oszmiańska (kl. IV); Szkoła Podstawowa w Słobódce; tytuł pracy: „Nasza plaża w Becejłach miejsce jak z bajki”.

III miejsce – Dorian Sawicki (kl. IV); Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Nowej Wsi; tytuł pracy: „Święto Siei. Wigry.”

II grupa wiekowa wyróżnienia:

- Amelia Grygutis (kl. IV); Szkoła Podstawowa w Słobódce; tytuł pracy: „W Becejłach nad jeziorem”.

- Karolina Dębska (kl. VI); Stowarzyszenie „Edukator” w Łomży Publiczna Szkoła Podstawowa we Wronowie; tytuł pracy: „Szczęśliwy rybak w krainie jezior i ryb”.

- Klaudia Malinowska (kl. V); Publiczna Szkoła Podstawowa w Kaletniku; tytuł pracy: „Kraina pełna jezior i ryb”.

- Kacper Duba (kl. V); Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Netcie; tytuł pracy: „Bogactwo gatunków ryb w augustowskich jeziorach”.

III GRUPA WIEKOWA (klasy 7–8)

I miejsce – Martyna Jabłońska (kl. VII); Szkoła Podstawowa im. mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Kolnicy; tytuł pracy: „Kraina jezior i ryb – miejsce jak z bajki”.

II miejsce – Weronika Butkiewicz (kl. VII ); Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie – Tartak; tytuł pracy: „W głębi jeziora”.

III miejsce – Kacper Wojtulewicz (kl. III gim); Zespół Szkół Specjalnych Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II w Augustowie; tytuł pracy: „Rybi raj”.

III grupa wiekowa wyróżnienia:

- Kacper Karpowicz (kl. VII); Szkoła Podstawowa w Pawłówce; tytuł pracy: „Zachwyca, przyciąga, pozwala marzyć”.

- Karina Karwowska (kl. III gim); Zespół Szkół Specjalnych Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II w Augustowie; tytuł pracy: „Spływ kajakowy”.

Źródło: Wrota Podlasia

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Odzież robocza
Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Listopad 2018 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Usługi teletechniczne
Weterynarz
Opał klasy PREMIUM
^ REKLAMA ^
KA-MIX
^ REKLAMA ^