• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 08 listopad 2018 11:26

Sto dębów

Napisane przez  KR
Źródło: Nadleśnictwo Augustów Źródło: Nadleśnictwo Augustów

Trzy nadleśnictwa południowej części Puszczy Augustowskiej, tj. Augustów, Płaska i Szczebra, wspólnie przeprowadziły akcję sadzenia: „100 dębów na 100.rocznicę odzyskania niepodległości”.

Uroczyste przedsięwzięcie odbyło się 3 listopada 2018r. w Studzienicznej. Uczestniczyli w nim liczni duchowni i leśnicy wraz z rodzinami. Wbrew oficjalnemu tytułowi, faktycznie posadzono 101 dębów. Bowiem na rozpoczęcie uroczystości jego Ekscelencja ksiądz Biskup Jerzy Mazurem i dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Dawid Iwaniuk posadzili wspólnie „Dąb Papieski” – sadzonkę dębu poświęconego przez Papieża Franciszka.

Dla zebranych przygotowano krótki koncert religijno-patriotyczny, i nie tylko, w wykonaniu Katarzyny Chudzik.

Punktualnie o godzinie dziesiątej, w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Studzienicznej, odprawiono uroczystą Mszę Świętą w intencji poległych w walkach o polska niepodległość.

Następnie zebrani przeszli na powierzchnię leśną, na której nastąpiło posadzenie stu dębów. Warto dodać, że wybrano sadzonki trzyletnie, wyhodowane w niewielkiej, lokalnej szkółce leśnej. Niewielki deszcz towarzyszący sadzeniu najprawdopodobniej zwiększył szanse na dobry wzrost młodych drzewek. Od strony duchowej o dęby zadbał ksiądz Biskup, odmawiając krótką modlitwę i dokonując uroczystego poświęcenia dębów. Ostatnimi oficjalnymi elementami było podpisanie i wmurowanie okolicznościowego aktu i odsłonięcie pamiątkowego kamienia. Na zakończenie uczestnicy zebrali się przy wspólnej agapie.

Źródło: Nadleśnictwo Augustów

Dodaj komentarz

Jeżeli dodajesz komentarz jako "gość", pamiętaj że przed publikacją musimy go zatwierdzić (co może trochę potrwać).

Nie chcesz czekać na zatwierdzenie komentarza? Zaloguj się, wtedy komentarze będą publikowane automatycznie od razu po ich dodaniu przez Ciebie.


Kod antyspamowy
Odśwież

Zakład stolarski
Foto Bajka - Fotograf
MIRAD - Bar przy kominku
Opał klasy PREMIUM
Foto Bajka - Lustra
^ REKLAMA ^

Publikacje wg daty:

« Marzec 2019 »
Pn Wt Śr Czw Pt Sb Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Inter Meble
Tepete - Auto zastępcze
Weterynarz
^ REKLAMA ^
KA-MIX
Gruby Benek
Biuro Rachunkowe
GENERALI
^ REKLAMA ^