• 1
  • 2
niedziela, 11 listopad 2018 14:23

Urodziny Niepodległej w Dwójce

Napisane przez RED

W przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie odbyła się huczna i bogata uroczystość. Punktem kulminacyjnym było wyjątkowe przyjęcie urodzinowo niepodległościowe.

Z tej okazji szkoła została pięknie udekorowana w biało-czerwone barwy. Na korytarzach pojawiło się tysiące serduszek, chorągiewek, balonów i kwiatów.
Dokładnie sto lat temu Polska powróciła na mapę świata i Europy. Mieliśmy więc niezwykłą okazję do celebrowania tej radości w naszej placówce. Święto było obchodzone w sposób nowoczesny, ale z należytym szacunkiem do historii, Państwa Polskiego i wartości, jakie to święto wnosi w nasze życie.
Na uroczystości pojawiła się dostojna i promienna... Niepodległa, witana entuzjastycznie przez uczniów, nauczycieli i rodziców. W magicznej aurze został wniesiony przez przedstawicieli Rady Rodziców mazurkowy tort, na którym zapłonęło sto biało-czerwonych świeczek. Zamiast tradycyjnego w tych okolicznościach „stu lat” wybrzmiał z całą mocą Mazurek Dąbrowskiego. Jak przystało na urodzinową uroczystość zaproszeni zadbali o odświętny strój i przybyli z prezentami. Nasza Jubilatka została hojnie obdarowana upominkami, przygotowanymi przez uczniów. Były refleksyjne pieśni, proste i szczere życzenia, nostalgiczne wiersze pisane przez siódmoklasistów, ekspresyjny pokaz taneczny z narodowymi barwami, a akademia została zakończona podniosłym i barwnym polonezem.
Cieszymy się, że w naszej placówce zbudowanej z pięknych tradycji patriotycznych, Święto Niepodległości łączyło, a nie dzieliło środowisko szkolne.

 Organizatorzy (Elżbieta Budzińska, Beata Arciszewska i Stanisław Polak) innowacyjnego spektaklu widowiskowego "100 - lecie Niepodległej" serdecznie dziękują wychowawcom klas i rodzicom za aktywne włączenie się w przebieg uroczystości.

sp2aug.pl

Więcej w tej kategorii: « IV Marsz nad Bystrym 100 lat »
Gruby Benek
Taekwondo