• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
niedziela, 11 listopad 2018 14:23

Urodziny Niepodległej w Dwójce

Napisane przez RED

W przeddzień setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Szkole Podstawowej nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie odbyła się huczna i bogata uroczystość. Punktem kulminacyjnym było wyjątkowe przyjęcie urodzinowo niepodległościowe.

Z tej okazji szkoła została pięknie udekorowana w biało-czerwone barwy. Na korytarzach pojawiło się tysiące serduszek, chorągiewek, balonów i kwiatów.
Dokładnie sto lat temu Polska powróciła na mapę świata i Europy. Mieliśmy więc niezwykłą okazję do celebrowania tej radości w naszej placówce. Święto było obchodzone w sposób nowoczesny, ale z należytym szacunkiem do historii, Państwa Polskiego i wartości, jakie to święto wnosi w nasze życie.
Na uroczystości pojawiła się dostojna i promienna... Niepodległa, witana entuzjastycznie przez uczniów, nauczycieli i rodziców. W magicznej aurze został wniesiony przez przedstawicieli Rady Rodziców mazurkowy tort, na którym zapłonęło sto biało-czerwonych świeczek. Zamiast tradycyjnego w tych okolicznościach „stu lat” wybrzmiał z całą mocą Mazurek Dąbrowskiego. Jak przystało na urodzinową uroczystość zaproszeni zadbali o odświętny strój i przybyli z prezentami. Nasza Jubilatka została hojnie obdarowana upominkami, przygotowanymi przez uczniów. Były refleksyjne pieśni, proste i szczere życzenia, nostalgiczne wiersze pisane przez siódmoklasistów, ekspresyjny pokaz taneczny z narodowymi barwami, a akademia została zakończona podniosłym i barwnym polonezem.
Cieszymy się, że w naszej placówce zbudowanej z pięknych tradycji patriotycznych, Święto Niepodległości łączyło, a nie dzieliło środowisko szkolne.

 Organizatorzy (Elżbieta Budzińska, Beata Arciszewska i Stanisław Polak) innowacyjnego spektaklu widowiskowego "100 - lecie Niepodległej" serdecznie dziękują wychowawcom klas i rodzicom za aktywne włączenie się w przebieg uroczystości.

sp2aug.pl

Więcej w tej kategorii: « IV Marsz nad Bystrym 100 lat »

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
Zakład stolarski
Foto Bajka - Lustra
Videozoo - Kurier
MIRAD - Bar przy kominku
KA-MIX
Biuro Rachunkowe [Rafałko]
Drewno opałowe
Weterynarz
Biuro Rachunkowe [Kondracka]